Pitanje u vezi Ekol puske

Klasične vazdušne puške.

Moderator: StefanS

Stefan762

Re: Pitanje u vezi Ekol puske

Post by Stefan762 » Mon May 21, 2018 4:29 pm

Kao sto redkid rece, Ekol nema opciju podesavanja obaraca ni na koji nacin. Kada se puska rasklopi, moze se ispolirati zub koji kaci za klip/oprugu i tako se smanjiti sila potrebna za okidanje. Moram da naglasim da je moje misljenje da taj postupak smanjuje bezbednost puske, i da ako previse skinete materijala sa tog dela moze doci do toga da uopste ne kaci ili da se otkaci sam bez povlacenja obaraca. Evo i slike dela kog sam ispolirao (kazem ispolirao da ne bi neko previse turpijao :roll: )
Attachments
33045285_10214334574310183_6668573421581893632_n.jpg

redkid5

Post by redkid5 » Mon May 21, 2018 4:37 pm

Malo po malo i svaki put probaj kako okida. Ja nisam brusio okidac nego na klipu. Okidac je dosta tvrdji i on ako se sjebe tesko da se moze navariti i obrusiti i da bude kao nov, dok sa klipom je dosta lakse, ako se pohaba moze se navariti i obrusiti i napraviti nov zub koji ce da kaci za okidac.
Zato ja uvek kada nategnem pusku drzim cev dok stavljam dijabolu i kada vracam cev vracam u pravcu pucanja/mete, u slucaju da sama opali, to moze i na novim puskama da se desi, nikada se ne zna kada ce zub da se otkine ili zguli to pogotovo na starijim puskama.

Gastonbgd

Post by Gastonbgd » Tue Jun 12, 2018 11:59 am

Sada je u prodaji Ekol sa nekim izmenama , pre svega zamenili su okidac , isti je kao kod Gama , stavili su i nisan metalni isto kao gamov , sve ostalo je ostalo isto , osim modela Thunder koji ima gasni klip umesto opruge i neuporedivo manji trzaj jer je izbacen teg sa opruge koji je inace neophodan da bi opruga zadrzala inerciju .
GRS konverzije - tuning - Restauracija - servis

Gastonbgd

Post by Gastonbgd » Wed Jun 13, 2018 8:50 am

Ispoliraj ga brusnom gumom , skinuces ni stotu a bice kao ogledalo , podmazes sa Mos2 i prepolovis tvrdocu , sigurnost ostaje ista , naj opasniji po bezbednost te puske je deo koji je kao kocnica , klizi kloz sintetiku puske , graniznici su mu dve rupice u koje upada kuglica pod oprugom , jako tesko lizi , pogotovo ako nije dobro podmazana i moze ona da bude uzrok ne zabravljivanja , tj laznog , skljocne kao da zabravila a u stvari nije . Klip se nikako ne dira . https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... n0vTyvQZ6M ovo doduse nije ekol ali slicno je .

Gastonbgd

Post by Gastonbgd » Wed Jun 13, 2018 6:26 pm

I ono sto je specificno za tu pusku je da koliko god jeftina bila uvoznik je obezbedio apsolutno svaki rezervni deo . Naj veci broj kvarova na njoj je uzrokovan prepodmazivanjem dihtunga ( djona) , javljaju se detonacije tj dizeling unutar cilindra takve da od cepanja gumice , kidanja srafa ide do pucanja klipa .

Post Reply