Norica Spider GRS 4.5mm ili Ekol Thunder GRS 4.5mm

Klasične vazdušne puške.
Post Reply
Glumac123

Norica Spider GRS 4.5mm ili Ekol Thunder GRS 4.5mm

Post by Glumac123 » Fri Jan 04, 2019 7:17 pm

Molim za mišljenje, šta bi bio vaš izbor i zbog čega

fritzns

Post by fritzns » Sat Jan 05, 2019 1:35 am

Noricu spider grs u 4,5 mm sam imao kratko vreme, jedno 6 meseci.Od tih 6 meseci jedno 3 je bila u servisu i jedno mesec i kusur dana nije bilo vreme za gadjanje..zima. Inace nije popravljena.Uzeo novac nazad i kupio fx royal.
Kvar se desio vec na nepunih 100 dijabola. Nesto oko prelamanja i poluge za sabijanja klipa unutar cilindra se pokrivilo i sa svakim prelamanjem sila koju treba primeniti je postajala sve veca do momenta kada je bilo nemoguce prelomiti.Uvoznik me ubedjivao da je sa puskom sve u redu i dva puta je vracao kao ispravnu i samo podmazanu i opet ista prica dok nisam popizdeo..
Inace za kratko vreme druzenja sa istom mogu da kazem da ima fantasticno tvrd okidac, teska, dosta jak trzaj a preciznost solidna na tridesetak metara sa tezim dijabolama.Sa laksim katastrofa. Imao sam i optiku norica koja je dosla uz pusku.Razdesila se vec posle nekoliko dijabola.Dobro da mi prednje socivo nije ispalo, ali posle propisnog dotezanja prstena koji drzi socivo vise se nije desavalo.
Sta da kazem..nisam bas najadekvatniji da prokomentarisem pusku kako bi trebalo posto sam poludeo od servisiranja i uvoznika.Mozda je i dobra za taj cenovni rang..Nisam probao neku drugu u toj klasi pa da imam sa cime da uporedim. Mozda je samo ovaj moj primerak bio los..
Inace prodavac je ispao maksimalno korektan i uvek u rekordno kratkom periodu nosio kod uvoznika na servis i na njegovo insistiranje i prepiranje sa uvoznikom sam uspeo da uzmem pare nazad.Da se uvoznik pitao jos bi mi podmazivao pusku do besvesti.Ako se opredelis za noricu spremi se na gomilu lazi i praznih prica po pitanju servisa
Za ovaj drugi model nista ne znam
Mozda sam ti bar malo pomogao, ako nista drugo bar znas sta mozes da ocekujes od servisa ako se nesto desi
FX Royale 400 - 5,5mm , MTC Viper Pro 5-30x50
FX Wildcat MK2 st-x -5.5 , Optisan EVX 6-24x56i

Glumac123

Post by Glumac123 » Sat Jan 05, 2019 7:44 pm

Kolega hvala na detaljnom odgovoru, puno si mi pomogao, mislim da ću definitivno uzeti Ekol. Ja imam Ekol Ultimate i imam lepo iskustvo, valjda se neću pokajati kad uzmem Thunder.

Post Reply