Koju pušku kupiti

Klasične vazdušne puške.
skorpio

Re: Koju pušku kupiti

Post by skorpio » Fri Feb 08, 2019 8:10 am

Ada wrote:
Fri Feb 08, 2019 3:41 am
Ja imam Gamo Hunter Extreme SE 1250 5.5mm vec tri godine. Pucao sam iz nje ne bas redovno ali sigurno tri dana nedeljno(minimum) ! Prosle godine sam primetio da snaga puske intezivno opada, toliko je oslabila da je jedva dobacivala do 20m. Uzmem rasklopim pusku i vidim da je problem u gumici !Napravim od poliamida gumice za klipi stavim . Puska od tada na 25m (toliko mi je dvoriste) dijabolu u dijabulu skoro svaki put. A kad ,,kovne" u dasku od 4cm na kojoj se nalazi meta, cela metalna ograda se trese. Uzgred puska mi se od tada i znatno tise cuje !
Ja bi to voleo da vidim uzivo , dijabolu u dijabolu svaki put na 25 M sa magnumkom , pa jos Gamo.
Neverovatno , imao sam makar 5 magnumki ,i ispucao tone olova ali nikad nisam mogao postici 25 metara dijabola u dijabolu skoro svaki put , ali dobro mozda je do mene ili do izbora puske...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Vladapk

Post by Vladapk » Fri Feb 08, 2019 12:48 pm

Ja vas pozivam da budete moj gost i da se sami uverite ili mi dajte vas br da vam viberom posaljem slike il uputsvo kako ovde na forumu okaciti
Gamo shadow 1000

Ada

Post by Ada » Fri Feb 08, 2019 3:40 pm

Ja sam rekao skoro svaki put. I nisam mislio da se sa npr sa 10 ispucanih hitca vidi na meti samo jedna ulazna rupa. Za mene to znaci da sa deset hitaca na 25m imam grupu od 2-3 pa i 4 cm. Neznam da li postoji neka puska koja bukvalno moze dijabolu u dijabolu ? Izvini ako sam te naveo na pogresno misljenje.Koristim gamo match dijabole, i vrlo cesto kao sto sam rekao u metu bude dijabola u dijabolu. A sto se zvuka tice ja sam sa puske skinuo onu ,,bull" navlaku koja je isla na cev ( u to vreme sam mislio da mi je otisla optika, pa zato puska neprecizno i slabije gadja i motirao mehanicki pa posle vrato na opticki) ali sam gotovo siguran da je to sve do gumice ! Ako bas treba sledeci put kad budem gadjao mogu da postavim slike.

Valerossi

Post by Valerossi » Sun Feb 10, 2019 1:38 pm

Vidim da na forumu ima dosta ljudi Hatsana pa samčitao komentare . Zanima me jelima netko Hatsana mod 60 S? Koliko su hatsan puške dobre, tj. loše? Neki kažu da im se rasklima , rašerafi puška itd. Svaki komentar je dobrodošao. Hvala

Post Reply