Koju pušku kupiti

Klasične vazdušne puške.
skorpio

Re: Koju pušku kupiti

Post by skorpio » Fri Feb 08, 2019 8:10 am

Ada wrote:
Fri Feb 08, 2019 3:41 am
Ja imam Gamo Hunter Extreme SE 1250 5.5mm vec tri godine. Pucao sam iz nje ne bas redovno ali sigurno tri dana nedeljno(minimum) ! Prosle godine sam primetio da snaga puske intezivno opada, toliko je oslabila da je jedva dobacivala do 20m. Uzmem rasklopim pusku i vidim da je problem u gumici !Napravim od poliamida gumice za klipi stavim . Puska od tada na 25m (toliko mi je dvoriste) dijabolu u dijabulu skoro svaki put. A kad ,,kovne" u dasku od 4cm na kojoj se nalazi meta, cela metalna ograda se trese. Uzgred puska mi se od tada i znatno tise cuje !
Ja bi to voleo da vidim uzivo , dijabolu u dijabolu svaki put na 25 M sa magnumkom , pa jos Gamo.
Neverovatno , imao sam makar 5 magnumki ,i ispucao tone olova ali nikad nisam mogao postici 25 metara dijabola u dijabolu skoro svaki put , ali dobro mozda je do mene ili do izbora puske...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Vladapk

Post by Vladapk » Fri Feb 08, 2019 12:48 pm

Ja vas pozivam da budete moj gost i da se sami uverite ili mi dajte vas br da vam viberom posaljem slike il uputsvo kako ovde na forumu okaciti
Gamo shadow 1000

Ada

Post by Ada » Fri Feb 08, 2019 3:40 pm

Ja sam rekao skoro svaki put. I nisam mislio da se sa npr sa 10 ispucanih hitca vidi na meti samo jedna ulazna rupa. Za mene to znaci da sa deset hitaca na 25m imam grupu od 2-3 pa i 4 cm. Neznam da li postoji neka puska koja bukvalno moze dijabolu u dijabolu ? Izvini ako sam te naveo na pogresno misljenje.Koristim gamo match dijabole, i vrlo cesto kao sto sam rekao u metu bude dijabola u dijabolu. A sto se zvuka tice ja sam sa puske skinuo onu ,,bull" navlaku koja je isla na cev ( u to vreme sam mislio da mi je otisla optika, pa zato puska neprecizno i slabije gadja i motirao mehanicki pa posle vrato na opticki) ali sam gotovo siguran da je to sve do gumice ! Ako bas treba sledeci put kad budem gadjao mogu da postavim slike.

Valerossi

Post by Valerossi » Sun Feb 10, 2019 1:38 pm

Vidim da na forumu ima dosta ljudi Hatsana pa samčitao komentare . Zanima me jelima netko Hatsana mod 60 S? Koliko su hatsan puške dobre, tj. loše? Neki kažu da im se rasklima , rašerafi puška itd. Svaki komentar je dobrodošao. Hvala

Valerossi

Post by Valerossi » Sun Feb 24, 2019 5:37 pm

Pozdrav svima. Čovjek mi nudi hatsana 125 Sniper s optikom gamo 6x40 za 130 eura. Jel se isplati to i na šta obratiti pozornost , optika nije na pušci. Hvala

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Sun Feb 24, 2019 6:38 pm

Vizuelni pregled, da li je sve na mestu i da li je nešto slomljeno. Dobro proveriti kundak, ne bi bilo loše i skinuti ga pa pregledati vizuelno i ostatak mehanizma.
Posle toga merenje brzine (da vidiš da li je puška i koliko ispravna)
Pa proba na meti na 10, i 20m sa mehaničkim nišanom i dobrim osloncem.
Optika nije na pušci ili zato što mu je neko rekao da će je puška slomiti ili je već polomljeno nešto u njoj.
Steyr LP10
Walther LG400 Alutec - Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60

Valerossi

Post by Valerossi » Mon Feb 25, 2019 2:19 pm

Kako vidjeti jel optika slomljena ili ne ? Hvala

Iks

Post by Iks » Mon Feb 25, 2019 2:54 pm

Vizuelnim pregledom mozes uociti da li optika ima ostecenja ogrebotine po samoj optici nisu problem jedino ako su stakla izgrebana to moze biti problem. Ako optika kad je protreses zvacka nesto nije u redu...nesto od mehanizma je otkaceno ili odvijeno. Takodje pogledom kroz optiku mozes videti da li je koncanica cela ili ne, pogledom kroz kontra stranu na jakoj svetlosti npr pogledom u nebo se takodje mogu uociti odvijeni delovi ili polomljena sociva mrlje i sl. Proveriti turete da li funkcionisu.
Fx Streamline 5,5mm Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro

Post Reply