QB78 molim za pomoc ko je ima

Klasične vazdušne puške.
Post Reply
Gastonbgd

QB78 molim za pomoc ko je ima

Post by Gastonbgd » Tue Apr 30, 2019 7:04 pm

Nesto sam se sto bi klinci rekli " nalozio " na QB 78 i nameravam da uzmem , trenutno kod nas ima samo u cal. 0.22 sto mislim da nije za ovu pusku , nekako cu je nabaviti , ako neko ima viska nek ponudi , ali pre svega zanima me : video sam da je neko izvrsio konverziju na punjenje gasom iz velike boce brzom spojkom , pa me pre svega zanima da li se puni samo gasom ili ide Co2 u cvrstom stanju a puska posle pusta deo koji se pretvara u gas i ekspandira ? moze i licna poruka ako mislite da tema smara ovde , vidim dosta se pisalo pre dve godine o njoj ali ne nadjoh vise to sto me je zanimalo .
TNX !

skorpio

Post by skorpio » Tue Apr 30, 2019 7:35 pm

Ja sam radio totalnu prepravku bas u 22 cal ,moras povecati tank za nemalo duplo , na strani za punjenje ide brza spojka visokog pritiska (za hidrauliku) transfer port prosiris 30 posto ,trik je u tome da nakon prosirivanja nadjes odgovarajuce crevo za vezu (pneumatika visokog pritiska) i dobices oko 30 korisnih opalenja na preko 25 stepeni cel. i brzinu oko 230 m.s.
Imas slike u temi qb78 totalno prepravljene puske .
Problem je sto se tacka pogodka menja sa promenom temperature posto se koristi co2 gas iz boce za zavarivnje sto je veoma jeftino i dostupno.
Zaboravih menja se i pellet probe /ili kako se vec zove / imam 1 napravljen i nekoristen.
Imam i brzu spojku u kompletu sa crevom za punjenje .
ako bude trebao neki savet ili nesto moze p.p.
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Gastonbgd

Post by Gastonbgd » Tue Apr 30, 2019 9:56 pm

Hvala , javljam se cim se nabaavi puska , za sada me naj vise interesuje punjenje , ako ide boza za varenje da li se okrece naopako da ne ulazi cist gas , ili recimo vatrogasna boca koja ima izlas sa dna gde je tecni gas , ili vec suv u kom je vec stanju .

skorpio

Post by skorpio » Tue Apr 30, 2019 10:53 pm

Okrece se naopako...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Gastonbgd

Post by Gastonbgd » Wed May 01, 2019 10:29 pm

Neki blag tjunining na oko 12 J bi mi bio dovoljan za 4,5 , autonomija mi je bitnija od neke vece brzine , zato bih i radje isao na 0.177 . Ali ako neko ima viska i 022 po korektnoj ceni dok mi ne krene ova spolja mozda bih se predomislio .
Hvala za savete , ako ipak bude nova puska javljam se .

Post Reply