Optisan EVX

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Post Reply
fritzns

Optisan EVX

Post by fritzns » Thu Oct 25, 2018 1:14 am

Posto se Fx ceka relativno dugo od uvoza do uvoza polako nabavljam ostatak.Porucio sam u Peloponezu Wildcat mk2 u kalibru 5,5 i u medjuvremenu kupio optiku Optisan EVX 6-24 x 56i.
Pitanje za nekog ko je upuceniji od mene , koju visinu nosaca optike da kupim? Uzeo bi Sportsmatch nosac neki.
Kada sam cekao Fx 400 takodje sam ostatak opreme nabavljao u medjuvremenu cekajuci uvoz pa sam uzeo nosace Sportsmatch HT071 extra high po preporuci prodavca iz mundilar airguns. Posto pusku nisam imao bilo je to prilicno odokativno i ispostavilo se da je mogao i nizi nosac.Sad sam se vec navikao i necu da menjam, ali bi za wildcat ipak voleo savet od nekog iskusnijeg ili ko poseduje wildcat i optiku slicnih dimenzija.
FX no limit nosac je uvek opcija dostupna kod nas ali smatram da su cene vise nego prenaduvane. Sportsmatch bi bilo resenje samo koja visina..
Nesto ovako recimo HTO36C ili neka niza varijanta ?
http://www.sportsmatch-uk.com/30mm-diam ... restor-pin
FX Royale 400 - 5,5mm , MTC Viper Pro 5-30x50

Dusambej

Post by Dusambej » Thu Oct 25, 2018 6:11 pm

Kada smo vec kod nosaca izvinjavam se ako upadam u temu ali kao laika zanima me koji su faktori za odredjivanje visine montaze,sta sve utice na odabir osim precnika objektiva ?

zvezdan

Post by zvezdan » Thu Oct 25, 2018 6:29 pm

sve osim podesivih je bacanje para po meni a vjeruj da sam imao makar 10 vrsta prije podesivih...........
FX Royale 500, Sightron SIII ss ,Fx no limit

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Thu Oct 25, 2018 7:23 pm

Dusambej wrote:
Thu Oct 25, 2018 6:11 pm
Kada smo vec kod nosaca izvinjavam se ako upadam u temu ali kao laika zanima me koji su faktori za odredjivanje visine montaze,sta sve utice na odabir osim precnika objektiva ?
Zavisi od zahteva korisnika. Ako je podesiva obrazina ja bih uvek odabrao najvišlje nosače. Ako obrazina nije podesiva onda bih visinu nosača birao tako da kada šmureći stavim pušku u rame i otvorim oko vidim jasno i pravilno kroz optiku bez ikakvih pomeranja glave.
Steyr Challenge HFT 4.5mm, Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60
CZ200s 4.5mm, Hawke Panorama 3-9x40
Anschutz 335 4.5mm, UTG 4x32 AO

fritzns

Post by fritzns » Thu Oct 25, 2018 8:56 pm

Tako sam i podesio na royaly, da lepo vidim kad zazmurim i otvorim oko , ali sam podesavao visinu na kundaku, posto nemam podesivu obrazinu vec na onoj gumi.Kod wildcata nisam siguran da ta opcija postoji, mislim na podesavanje na kundaku , pa bi valjalo uzeti neki da to sve stima po visini.Trenutno je na snizenju HTO36c pa sam to porucio, a ako se pokaze da ne valja nema druge bice podesivi FX , a ovaj nece se baci :D
Da je puska stigla verovatno bi vrlo lako odredio optimalnu visinu..

NemanjaGt

Post by NemanjaGt » Fri Nov 09, 2018 1:47 pm

fritzns wrote:
Thu Oct 25, 2018 1:14 am
Posto se Fx ceka relativno dugo od uvoza do uvoza polako nabavljam ostatak.Porucio sam u Peloponezu Wildcat mk2 u kalibru 5,5 i u medjuvremenu kupio optiku Optisan EVX 6-24 x 56i.
Pitanje za nekog ko je upuceniji od mene , koju visinu nosaca optike da kupim? Uzeo bi Sportsmatch nosac neki.
Kada sam cekao Fx 400 takodje sam ostatak opreme nabavljao u medjuvremenu cekajuci uvoz pa sam uzeo nosace Sportsmatch HT071 extra high po preporuci prodavca iz mundilar airguns. Posto pusku nisam imao bilo je to prilicno odokativno i ispostavilo se da je mogao i nizi nosac.Sad sam se vec navikao i necu da menjam, ali bi za wildcat ipak voleo savet od nekog iskusnijeg ili ko poseduje wildcat i optiku slicnih dimenzija.
FX no limit nosac je uvek opcija dostupna kod nas ali smatram da su cene vise nego prenaduvane. Sportsmatch bi bilo resenje samo koja visina..
Nesto ovako recimo HTO36C ili neka niza varijanta ?
http://www.sportsmatch-uk.com/30mm-diam ... restor-pin
I ja sam je porucio, jako me nervira sto se toliko ceka, sve pomeraju datum isporuke, ali valjda cemo je docekati, i ja sam razmisljao o nosacima, ja imam neke obicne fiksne, ako mi ne budu odgovorale vrv cu ici na Fx no limit, videcemo kad stigne jos kakva je situacija...
Hawke Airmax 8-32x50 30 SF

fritzns

Post by fritzns » Sat Nov 10, 2018 12:05 am

Nisam ni zvao da proverim kad ce stici, da se ne nerviram :D
Nosaci su mi stigli, da li ce biti ok videcu kad docekamo uvoz

NemanjaGt

Post by NemanjaGt » Sat Nov 10, 2018 8:55 pm

fritzns wrote:
Sat Nov 10, 2018 12:05 am
Nisam ni zvao da proverim kad ce stici, da se ne nerviram :D
Nosaci su mi stigli, da li ce biti ok videcu kad docekamo uvoz
Mene su zvali pre nekoliko, ja kad sam video broj reko stigla puska pa zovu, obradovao se ko malo dete😂😂😂 kad ono da pitaju jel odustajem od porudzbine jer je pomerena za drugu polovinu decembra, skenj😏😏😏
Hawke Airmax 8-32x50 30 SF

Post Reply