Optika za dianu

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Post Reply
Lale

Optika za dianu

Post by Lale » Sun Nov 11, 2018 8:54 pm

Diana 340 ntec .177. Planiram da kupim optiku za navedenu pusku do proleca/leta sledece godine tako da se trenutno ne zurim. Dosta sam citao po internetu o raznim brendovima ali opet koliko dobrih stvari cujem toliko i losih a frka mi je da ne platim puno za nesto sto nije namenjeno za ovu pusku ili jos gore da je upropastim brzo. Kakva su vasa iskustva sa puskama jacine 20-24j, koji nosaci su se dobro pokazali, koja optika, sta mogu da ocekujem od toga sto kupujem i koliko moze to da potraje. Od zr mounta sam digao ruke nakon sto je drug vec 2 reklamirao u roku od 6 meseci tako da mi taj nosac nekako ne uliva poverenje iako moze da zastiti optiku bolje nego fiksni. Sto se tice cene hteo bi da potrosim oko 300-350 evra na optiku, moze i vise ako je nesto dobro. Takodje me interesuje gde moze da se nadje neki jeftiniji chroni cisto da proverim brzinu dijabole jer od kupovine puske nikad nisam testirao brzinu. Hvala unapred.

Зајцев

Post by Зајцев » Mon Feb 11, 2019 6:07 pm

Иста пушка исто питање за познаваоце,пошто 340 не спада у магнум колико сам разумео да ли никко аиркинг серија издржава ову пушку?И да ли је боље увећање 2-7 или 3-9 за гађање до 50 м,чини ми се као лаику да је први мало лакши,мањи и да би лепше чучнуо на пушку. Хвала расположенима да одговоре.

zvezdan

Post by zvezdan » Mon Feb 11, 2019 8:03 pm

Lale wrote:
Sun Nov 11, 2018 8:54 pm
Diana 340 ntec .177. Planiram da kupim optiku za navedenu pusku do proleca/leta sledece godine tako da se trenutno ne zurim. Dosta sam citao po internetu o raznim brendovima ali opet koliko dobrih stvari cujem toliko i losih a frka mi je da ne platim puno za nesto sto nije namenjeno za ovu pusku ili jos gore da je upropastim brzo. Kakva su vasa iskustva sa puskama jacine 20-24j, koji nosaci su se dobro pokazali, koja optika, sta mogu da ocekujem od toga sto kupujem i koliko moze to da potraje. Od zr mounta sam digao ruke nakon sto je drug vec 2 reklamirao u roku od 6 meseci tako da mi taj nosac nekako ne uliva poverenje iako moze da zastiti optiku bolje nego fiksni. Sto se tice cene hteo bi da potrosim oko 300-350 evra na optiku, moze i vise ako je nesto dobro. Takodje me interesuje gde moze da se nadje neki jeftiniji chroni cisto da proverim brzinu dijabole jer od kupovine puske nikad nisam testirao brzinu. Hvala unapred.
ja sam imao niko airking i dijana 350 je razbila kao zvečku, ne znam oće li je ta razvaliti ali nisam siguran u tu seriju......
Attachments
CAM00002 (4).jpg
DSCF2658.JPG
FX Impact X,Sightron SIIIss

maher85

Post by maher85 » Mon Feb 11, 2019 10:07 pm

Ja sam na mojoj Gamo Big Cat-1000 promenio nosač sa dvodelnog na jednodelni (dvodelni nije uspeo da zadrži optiku u prstenovima posle tridesetak dijabola), stavio sam običan jednodelni, ali sam ga montirao na RRR Gamo šinu koja već u sebi ima mehanizam za amortizaciju trzaja tako da je za sada ok.

Ova Gamo šina negde oko 3500 RSD na koju možeš da staviš običan jednodelni nosač.

Toliko od mene što se nosača tiče. Što se uvećanja tiče pri izboru optike, moraće iskusnije kolege sa foruma da ti pomognu....

A što se tiče hronografa, meni je pre nedelju dana stigao sa AliExpresa ovaj hronograf:
https://s.click.aliexpress.com/e/caJIXXM8
Ja sam ga platio oko 35$ i naplatili su mi carinu 1200RSD. Meni završava posao, probao sam ga na airsoft pištolju, vazdusnom pištolju, vazdušnoj pušci i pokazuje tačne brzine...
Izračunava brzinu zrna i snagu u J.....
Evo linka pa pogledaj:

Toliko od mene, pozdrav!
Gamo Big Cat 1000-E IGT - Nikko Stirling Mountm. AO4x40
Ekol Ultimate ES450 - Gamo 4 x 32 WR
Zastava - M56 :)
Baikal MP-53M

Lale

Post by Lale » Thu Feb 14, 2019 11:37 pm

Hvala svima na savetima. Od zr nosaca sam odavno odustao posto sam video licno koliko moze da iznervira pa za sada koristim dampa mount i neki stari sidewinder 10x42 koji mi je prijatelj dao da koristim dok ne ispusti dusu jer je koriscen i koriscen. Optika je dosad izdrzala malo vise od 3000 dijabola i super radi zasad ali ko god pita koliko i sta svi mi odgovore da je to odavno trebalo da se raspadne. Izgleda da imam neverovatnu srecu. Gledao sam UTG optiku koju je zvezdan linkovao ali ne mogu da nadjem nikog ko moze da je donese a nemam racun za kupovinu preko interneta. Pisao sam hawke i odgovorili su da airmax 30 sf modeli mogu bez problema da izdrze ovu pusku a i da se nesto desi 10 godina je garancija i popravice je sta god da se desi pa cu da se oprobam sa airmax 30 sf 3-12x50 pa sta mi bog da.

Post Reply