brendirana vs kineska optika, veliko vs malo uvecanje

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Stefan
Site Admin

Re: Upucavanje vazdušne puške!

Post by Stefan » Tue Apr 10, 2018 6:39 pm

odlutali ste malo od inicijalnog pitanja, a bogme mal se i ne posvadjaste. na koju nulu ce da upuca, individualna stvar. covek je prvo rekao da nece da koristi holdover i holdunder i to potpuno razumem, tako da je distanca nebitna - kad vec planira da klikce po turetima. u tom slucaju, najbolje odabrati daljinu na koju se najcesce gadja. sto se tice optike, ne treba mu neka od 1000 i vise eur, ne puca on na 500 metara, pa da mu treba S&B PMII ili neki NF. Bitno je da ima dovoljno klikova da moze da dosegne zeljenu maksimalnu distancu, i da su ti klikovi tacni - ja sam silom prilika video da postoje i daleko skuplje optike od 1000 eur od renomiranih proizvodjaca, kojima klikovi ne prate ono sto je definisano (0.1 mil npr ne daje pokret od 1 cm na 100 m) ili jos gore, ne vracaju se na nulto podesavanje kada se "klikce nazad". Ja sam imao neotpakovani Hawke koji nije bio ni blizu tacnosti deklarisane od prozivodjaca, dok sam npr pazario Falcon 18+ za relativno male pare (jeftiniji od pomenutog Hawke-a) koji je mehanicki aprsolutno tacan i koji je na mom "box testu" u celom spektru kretanja davao tacne klikove, i sto je jos bitnije, na kraju se vratio na nulu, kako i treba.
ako pak nema dovoljno klikova da moze da dosegne zeljenu distancu, mislim da se sada mogu lako naci baze ili prstenovi koji imaju odredjeni pad (najcesce 20 moa) koji itekako mogu da pomognu da se dobije zeljeni rezultat.
http://www.airguns-srbija.com
Discovery .22,M-Rod trigger,Hawke AirMax 4-12x50

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Tue Apr 10, 2018 9:11 pm

Imao sam prilike da koristim različite modele optika (a i više komada od istih modela). Meni je falcon za nijansu ispod hawke/mtc/optisan optika.

Kad radiš box test na svakoj promeni pravca, promeni i uvećanje (sa min na max ili obrnuto) i paralaksu (takođe min/max). Ako samo koristiš turret na box testu većina optika će ga prolaziti.

Uopšte se ne slažem da za gađanje u metu do 50m ne treba dobra optika... naprotiv, treba odlična optika, koliko god može da se plati. Po mogućnosti skuplja od puške. Istina je da ne gađamo na 1000 metara ali zato gađamo tačku od 2mm. Gledaj u tu tačku par dana kroz Sightron S3 na 40-50x uvećanju pa posle uzmi falcon pogledaj kroz njega...

Podesivi nosači ili u slučaju tanjeg budžeta 25 moa inserti se takođe podrazumevaju.
Steyr Challenge HFT 4.5mm, Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60

sportex

Post by sportex » Tue Apr 10, 2018 9:23 pm

Stefan wrote:
Tue Apr 10, 2018 6:39 pm
sto se tice optike, ne treba mu neka od 1000 i vise eur, ne puca on na 500 metara, pa da mu treba S&B PMII ili neki NF. Bitno je da ima dovoljno klikova da moze da dosegne zeljenu maksimalnu distancu, i da su ti klikovi tacni - ja sam silom prilika video da postoje i daleko skuplje optike od 1000 eur od renomiranih proizvodjaca, kojima klikovi ne prate ono sto je definisano (0.1 mil npr ne daje pokret od 1 cm na 100 m) ili jos gore, ne vracaju se na nulto podesavanje kada se "klikce nazad".
Verovatno nisam jedini koga zanima koji su se optički nišani u praksi tako pokazali, a pritom su daleko skuplji od 1000e. Ili se ovo konkretno odnosi na odredjene modele tzv. lovačke optike?

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Wed Apr 11, 2018 1:51 pm

Kad budem potpisao ugovor da sam profesionalni snajperista koji zivi od toga da gleda kroz optiku, imacu potrebu da uporedjujem Sightron i Falcon. Eto, ja se ne bih slozio da je Falcon losiji od bilo kojeg Hawkea, MTC-a i sl, a zurio sam kroz dovoljno razlicitih modela dosta dugo. Verovatno (jos uvek) dosta vise od vecine ovde. Box sam naravno probao na vise razlicitih uvelicanja i podesavanja. Nisam samo proveravao to na 18x, posto ga koristim na razlicitim podesavanjima svakako. Plus, taj Falcon za sada uspesno odoleva naporima koje mu dodatno zadaje ne tako mali trzaj na 8x57, dok npr. Hawke taj test nije polozio. Da se razumemo, Swar ili NF koji kosta kolko garsonjera negde u unutrasnjosti ima svoje znacajne prednosti u kvalitetu koji pruza, a sve to za izrazito napredne korisnike jako dubokog dzepa (koncanica i slika na NF na uvelicanju 32 je brutalno dobra). Proslo je vreme kada je velika cetvorka jedino mogla da podmiri sve zahteve prosecnog i naprednog korisnika ON, tehnologije su znatno uznapredovale. A odomacena krilatica da optika treba da kosta vise nego puska, pije vodu u lovackom svetu, gde vam treba dobra optika sa znacajnim sunracnim faktorom, ne bi li kroz optiku videli i kad padne mrak, kad po pravilu izlazi divljac, pogotovo ona trofejnija - a to pucaju oni sa dubljim dzepom, koji si mogu priustiti i skup trofej i skupu optiku.
Nisam znao da pucate u 2 mm, ako je to situacija, onda ne znam sta da vam kazem, ja cu da se postidim, nikako da pucam grupu manju od 9 mm (ctc). Al na 100 m, iz karabina :D

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Wed Apr 11, 2018 2:51 pm

Stefan wrote:
Wed Apr 11, 2018 1:51 pm
Kad budem potpisao ugovor da sam profesionalni snajperista koji zivi od toga da gleda kroz optiku, imacu potrebu da uporedjujem Sightron i Falcon.
Daješ baš paušalne izjave. Ja nisam profesionalni snajperista (i nemam potrebu) ali sam bio u mogućnosti i drage volje gledao kroz sve te optike (gledam i dalje) pa se i upoređivanje nametnulo samo po sebi. Činjenica je da je razlika kao da gledaš kroz prozor starog juga vs nekog najnovijeg luksuznog mercedesa.
Da me neko ne razume pogrešno Falcon je dobra optika (i Hawke i MTC) koja može odlično da služi za više namena. Problem je što su ove skuplje daleko ispred sa kvalitetom i upotrebljivošću.
Stefan wrote:
A odomacena krilatica da optika treba da kosta vise nego puska, pije vodu u lovackom svetu, gde vam treba dobra optika sa znacajnim sunracnim faktorom, ne bi li kroz optiku videli i kad padne mrak, kad po pravilu izlazi divljac, pogotovo ona trofejnija - a to pucaju oni sa dubljim dzepom, koji si mogu priustiti i skup trofej i skupu optiku.
Nisam znao da pucate u 2 mm, ako je to situacija, onda ne znam sta da vam kazem, ja cu da se postidim, nikako da pucam grupu manju od 9 mm (ctc). Al na 100 m, iz karabina :D
Auuuu ostavio si me malo bez teksta (malo je reći da sam zbunjen). Elem, uveliko se spremamo za prvo benchrest takmičenje (koje bi trebalo da se održi u ovoj godini) a uskoro i FT. Kolega Sportex je napomenuo da ne gledamo kroz prizmu lova (koji je i zabranjen sa VP).
Nema razloga da se stidiš ali me čudi da nisi znao da je centar na standardnoj benčrest (ali i rimfire) meti 2mm prečnika. Čudi me i da si nekako zaboravio da se FT najčešće dešava u šumi sa takođe sumračnim faktorom....

Prvi post u ovoj temi je krenuo sa FT i BFTA uputstvom i sportskim pucanjem, ne znam kako si skrenuo toliko na lov i karabine.

Evo za info i spiska pušaka i optika korišćenih 2017 na WFTC:

https://airgunaccuracy.wordpress.com/fi ... pionships/

120x Sightron S3
74x Big Nikko
48x March
56x Leupold
...
...
...
6x Hawke
6x Falcon
3x BSA
2x ZOS

sportex

Post by sportex » Wed Apr 11, 2018 3:39 pm

Polemici iznad ne nedostaje strasti, ali je i poučna...
Kolegi Zborcetu je odmah savetovano (ispravno, uostalom) da sa optikom koju ima ne puca na klikove zbog nerepitabilnosti i nesaobraznosti klikova deklarisanoj vrednosti klika. U nasem hobiju se od optike traži i mehanička perfekcija i dobro staklo. Mnoge skupe optike, ma kako skupe bile zbog vrhunskog stakla, ako su pravljene za upotrebu u lovu, ne moraju u tom smislu biti bolje od Zborčetove jer im tureti služe prvenstveno za upucavanje, imaju funciju podesivih nosača. S druge strane, od gledanja kroz loše staklo ume da zaboli glava :D

zborce

Post by zborce » Wed Apr 11, 2018 4:04 pm

sportex wrote:
Wed Apr 11, 2018 3:39 pm
U nasem hobiju se od optike traži i mehanička perfekcija i dobro staklo.
Što se tiče optike na mom nišanu u savršenom je stanju, mogu videti tačku od 5mm na 100metara. E sad što se mehanike tiče i ripitabilnosti kako kaže bullpup videćemo kad budem odradio box test. Ako je sve u redu, nema potrebe da gadjam holdoverom.
FX Streamline .25
Hawke Vantage Max IR 4.5-14x50 AO

tasa90

Post by tasa90 » Wed Apr 11, 2018 8:45 pm

Vojo gde ce biti i kad benchrest takmicenje ? Ako znas preciznije..
CZ 200S FS 4.5mm , Hawke Sidewinder 8-32×56 SR PRO

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Wed Apr 11, 2018 9:42 pm

wooyadeen wrote:
Wed Apr 11, 2018 2:51 pm
Stefan wrote:
Kad budem potpisao ugovor da sam profesionalni snajperista koji zivi od toga da gleda kroz optiku, imacu potrebu da uporedjujem Sightron i Falcon.
Daješ baš paušalne izjave. Ja nisam profesionalni snajperista (i nemam potrebu) ali sam bio u mogućnosti i drage volje gledao kroz sve te optike (gledam i dalje) pa se i upoređivanje nametnulo samo po sebi. Činjenica je da je razlika kao da gledaš kroz prozor starog juga vs nekog najnovijeg luksuznog mercedesa.
Da me neko ne razume pogrešno Falcon je dobra optika (i Hawke i MTC) koja može odlično da služi za više namena. Problem je što su ove skuplje daleko ispred sa kvalitetom i upotrebljivošću.
ne dajem pausalne izjave, daleko od toga, ja nijednog trenutka nisam rekao da kvalitetna optika ne vredi, ili da nije bolja od ovih iz jeftinijeg ranga. ipak poredjenje jugo/mercedes mi ne pije toliko vodu. pricam o prakticnom aspektu. ili je mozda problem u meni, posto dobro vidim, pa i kroz losije optike sasvim lepo mogu da snimim pogodak ili ono sto me interesuje, al to je do oka, i o tome ne mozemo da vodimo polemiku. znaci kvalitetna optika da, koliko je ko u mogucnosti, ali da postoji realna potreba da se toliko ide u sitna crevca, ne. za prosecnog korisnika koji ce da plinka kad ode kod babe i dede na ranch.
wooyadeen wrote:
Stefan wrote:
A odomacena krilatica da optika treba da kosta vise nego puska, pije vodu u lovackom svetu, gde vam treba dobra optika sa znacajnim sunracnim faktorom, ne bi li kroz optiku videli i kad padne mrak, kad po pravilu izlazi divljac, pogotovo ona trofejnija - a to pucaju oni sa dubljim dzepom, koji si mogu priustiti i skup trofej i skupu optiku.

Auuuu ostavio si me malo bez teksta (malo je reći da sam zbunjen). Elem, uveliko se spremamo za prvo benchrest takmičenje (koje bi trebalo da se održi u ovoj godini) a uskoro i FT. Kolega Sportex je napomenuo da ne gledamo kroz prizmu lova (koji je i zabranjen sa VP).
Nema razloga da se stidiš ali me čudi da nisi znao da je centar na standardnoj benčrest (ali i rimfire) meti 2mm prečnika. Čudi me i da si nekako zaboravio da se FT najčešće dešava u šumi sa takođe sumračnim faktorom....
Nema zasta da te ostavim bez teksta, stvarno nisam znao da je AG/rimfire benchrest centar 2 mm, nisam nikada pucao te discipline, niti koristio te mete dok sam aktivno trosio dijabole. Nekako mi je centar uvek bio valjda 5 mm (zaboravan sam postao strasno). Za organizaciju benchresta/FT svaka pohvala. Ako budem mogao da prisustvujem, rado cu doci. Sto se tice FT-a i sume, sumracni faktor je daleko od onoga kakav je po mrklom mraku u 10 sati uvece, odnosno (opet za moje oko) to je sasvim OK za gledanje kroz obicniku optiku.
wooyadeen wrote:
Prvi post u ovoj temi je krenuo sa FT i BFTA uputstvom i sportskim pucanjem, ne znam kako si skrenuo toliko na lov i karabine.
Nisam skrenuo na lov/karabine, samo ih navodim kao parametre - kvalitet optickog nisana i to odakle korene vuce krilatica o ceni optike u odnosu na pusku i zasto ta optika mora da bude bas bas dobra, a karabine, kao aparaturu koja je ipak zahtevnija od vazdusne puske u smislu mehanicke izdrzljivosti.

wooyadeen wrote:
Evo za info i spiska pušaka i optika korišćenih 2017 na WFTC:

https://airgunaccuracy.wordpress.com/fi ... pionships/

120x Sightron S3
74x Big Nikko
48x March
56x Leupold
...
...
...
6x Hawke
6x Falcon
3x BSA
2x ZOS
Za svaku pohvalu je sta ljudi koriste na Svetskom prvenstvu. Strelci koji su se dokazali u svojim zemljama, i koji su najbolji od najboljih. Nije realno ocekivati da ce fudbalski reprezentativci nastupati na svetskom prvenstvu u fudbalu u sangajkama umesto u najkvalitetnijim kopackama :D

Tema je bila upucavanje optickog nisana, otisli smo daleko od onoga o cemu se trebalo pricati. Zborce ima optiku koju ima, dajmo coveku korisan i korektan savet kako da dobije najbolje od toga sto ima.

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Thu Apr 12, 2018 9:43 am

Stefan wrote:
Wed Apr 11, 2018 9:42 pm
Za svaku pohvalu je sta ljudi koriste na Svetskom prvenstvu. Strelci koji su se dokazali u svojim zemljama, i koji su najbolji od najboljih. Nije realno ocekivati da ce fudbalski reprezentativci nastupati na svetskom prvenstvu u fudbalu u sangajkama umesto u najkvalitetnijim kopackama :D
Slažem da prosečni korisnik (koji će samo da plinka povremeno) ne mora da kupuje usko specijalizovanu FT ili benchrest optiku. Slažem se da se plinkati može i bez nišana i sa mehaničkim nišanom ali i sa optikom. Slažem se i da je bolje ući u hobi/sport i sa najjeftinijom ulaznicom nego uopšte ne ući.

Ono sa čim se ne slažem je da prosečni korisnik ne treba da kupuje dobru optiku... To je nonsense. Svako treba da kupi sebi najbolje što može priuštiti.

Ne slažem se (i to je blaga reč) ni da kineska optika sa kineskim staklom iz masprodukcije bez kontrole kvaliteta može u bilo kom aspektu da parira japanskoj ili nemačkoj. Razlike su ogromne, jasno vidljive i golom oku ne baš stručnog posmatrača. Razlika se oseća i pod prstom i u ušima i u oku. Ova u oku je najveća i kako kolega sportex reče od gledanja kroz kinesko staklo sa velikim uvećanjem hoće da boli glava i oko.

Fileee

Post by Fileee » Thu Apr 12, 2018 10:36 am

Kada bi sada trebao da odresim kesu, pazario bih neki Hawke 6-24x50. Preko toga, mi je sve preskupo. Ono sto mene smara jeste kada se povede razgovor koliko je potrebno uvecanje za savrsene grupe i preciznu hirurgiju na meti... Ja kad pocnem da pricam kako opusteno koristim 4 ili 6 puta uvecanje za 10-15 metara, a sve preko toga mora dvocifren broj, ljudi prsnu od smeha. Pa, onda krenu one stare jna price, kako su nekad u lovu svi imali 4x32 i pogadjali tacno gde treba na 100m, sto nije istina. Promasaja je bilo i vise nego sto se zvanicno zna... Da se razumemo, pogadjao sam ja iz m70 na 300m mehanickim nisanima krug velicine lubenice, ali nije to-to i kraj. Za preciznu hirurgiju, kada hocemo dijabolu u dijabolu sa vrhunskom puskom treba 6-24 puta na 50-60-70m, preko toga i jace uvecanje.

Vikash

Post by Vikash » Fri Apr 13, 2018 12:18 am

Svašta se dešava na forumu ovih dana, pa rekoh sebi da je vreme da i ja, kao neko ko po nešto zna, a probao sve što je moglo da se proba (optički rečeno), nešto kažem.
Cena-kvalitet, apsolutno tačno. Izuzetci su tu, u svakom žitu kukolja ima, ali obično je tako. Opet, s tim u vezi, dolazimo do čuvene parole "optika skuplja od puške". Pije vodu, ali ne uvek. Npr. vrlo popularni sport HFT. Masovno se koristi MTC Viper Connect 3-12x24/32, optiku koja košta do 400 eura, na puškama koje koštaju 5 puta više. Postoje optike mnogo skuplje od ove, ali kako vidim masa vrhunskih takmičara koristi pomenutu.
Falcon koji Stefan pomimje je jedna od boljih optika u tom cenovnom rangu. Ali nije optika pravljena za VP. Naravno može da se koristi, ali to je heavy duty long range scope, poput SWFA. Ja npr. imam nešto skuplji Hawke Sidewinder Tac 6.5-20x42. Kažem svašta sam probao, ali za te pare, čak i nešto skuplje, ni blizu ove. Na 20x savršena slika. Nisam jedini koji to misli. Niz ovih pomenutih optika nas dovodi do termina best buy.
Dalje... Lovačke optike... Imam S&B, Swarovski, Leupold. Sve vrhunske. Ali i Nikon radi posao i to jako dobro, Meopta, Delta... Tako je i sa VP. Big Nikko bomba od optike, ali Kahles je na primer skuplji od njega 5 puta. Da li je toliko puta bolji? Ne siguru. O ovome možemo 10 godina da tupimo. Sigurno je jedno, koristićemo ono što nam je dostupno i što pre svega radi i završava posao. Sve preko toga je bolest, od koje i sam teško bolujem :D
Voja možda nije u pravu kada kaže da za plinkanje po dvorištu kod babe treba dobra optika, ali ja bih je kao i on sigurno kupio, pre nekog proseka. A ako si zagriženi vazdušar poput nas, onda odma kupi vrh, da ne plaćaš školu kao mi. Ako si normalan, izabraćeš best buy.
Da se još nadovežem na mete... Ne treba mešati svet VP i vatrenog oružja. Čuveni RWS ima na svom sajtu metu, podeljenu na kvadratiće 10x10 mm i krug prečnika 30 mm koji služi kao POA za upucavanje lovačkih karabina najčešće na 100 m. Gotovo svi lovci je koriste (i ja). Da ne pominjem long range mete... To su daleko veće dimenzije od npr Bench Rest meta i sl.
FX Wildcat .22, MTC Viper Connect 3-12x24
CZ 200 S Custom .177, Hawke Sidewinder Tac 6.5-20x42

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Fri Apr 13, 2018 9:36 am

Fileee wrote:
Thu Apr 12, 2018 10:36 am
Ono sto mene smara jeste kada se povede razgovor koliko je potrebno uvecanje za savrsene grupe i preciznu hirurgiju na meti... Ja kad pocnem da pricam kako opusteno koristim 4 ili 6 puta uvecanje za 10-15 metara, a sve preko toga mora dvocifren broj, ljudi prsnu od smeha.
......
......
Za preciznu hirurgiju, kada hocemo dijabolu u dijabolu sa vrhunskom puskom treba 6-24 puta na 50-60-70m, preko toga i jace uvecanje.
Pucao sam sa 10x i bilo je odlično. Pa sam pucao sa 16x i bilo je još bolje. I tako redom... posle par godina pucanja u benchrest mete, mogu da kažem samo da je za bench rest potrebno što veće uvećanje i što jasnija slika.
Trenutno ja 25m benchrest pucam sa 40x uvećanjem.
Vikash wrote:
Fri Apr 13, 2018 12:18 am
Npr. vrlo popularni sport HFT. Masovno se koristi MTC Viper Connect 3-12x24/32, optiku koja košta do 400 eura, na puškama koje koštaju 5 puta više. Postoje optike mnogo skuplje od ove, ali kako vidim masa vrhunskih takmičara koristi pomenutu.
Najbolji odnos cena kvalitet. Najjeftinija adekvatna optika (optika koja radi sve što je potrebno za jedan HFT meč).
Vikash wrote:
Tako je i sa VP. Big Nikko bomba od optike, ali Kahles je na primer skuplji od njega 5 puta. Da li je toliko puta bolji?
Ono što je Connect za HFT to Big Nikko je za FT ... Najjeftinija adekvatna optika. Ima i jeftinijih ali ne rade posao. Prva sledeća skuplja je Sightron S3, ono što Nikko radi dovoljno ili adekvatno Sightron radi perfektno. Ovo pišem kao vlasnik Big Nikka koji je koristio i Sightron S3. Sightron ima oštriju sliku, jasnije klikove, za nijansu bolje ulazi i izlazi iz fokusa, vizuelno je lepši i ima najbolju končanicu na planeti (MOA2). Bolji je otprilike koliko je i skuplji (duplo)... Sve preko Sightrona s3 je stvar prestiža (u pitanju su nijanse) ali od ZOS-a do pomenutog S3 se jasno vide razlike. Realnost je da je Falcon t50, t501 ili Hawke ED ne rade posao adekvatno i da niko sa njima ne može da postigne reprezentativni rezultat, ima ih par na takmičenjima ali ostaju bez rezultata zato što (najblaže rečeno) padaju sa performansama preko 35-40m.
Na istim FT turnirima Big Nikko i Sightron se kolju mada u zadnje vreme Sightron prelazi u blago vođstvo (ne zato što je puno bolja alatka već zbog toga da ga sve više takmičara koristi).
Vikash wrote:
Voja možda nije u pravu kada kaže da za plinkanje po dvorištu kod babe treba dobra optika, ali ja bih je kao i on sigurno kupio, pre nekog proseka. A ako si zagriženi vazdušar poput nas, onda odma kupi vrh, da ne plaćaš školu kao mi. Ako si normalan, izabraćeš best buy.
Meni je za plink i hobi idealan Optisan EVX 6-24x56 FFP ili Falcon T18+ FFP, ni Connect nije nimalo loš ali ja nosim naočare a connect ih toliko isprlja da posle pola sata ne vidim više ništa.

Fileee

Post by Fileee » Fri Apr 13, 2018 1:28 pm

Ne mogu nikako da izostrim sliku i koncanicu kada stavim x7/8/9 na Nikku Stirling Mountmaster. Mozda zato sto je meta bila blize, tj. na 15ak metara... Jel zna neko o cemu se radi, ili samo mnogo skupe optike imaju cistu i jasnu sliku i koncanicu na vecim uvelicanjima?

sash

Post by sash » Fri Apr 13, 2018 3:40 pm

Za male udaljenosti kao i sam sto su pisao , koristi uvecanje 6 ili malje i podesi paralaksu. Ni meni na tako maloj udaljenosti nije bila cista slika , koristoo sam uvecanje od 3x uglavnom ....

sportex

Post by sportex » Fri Apr 13, 2018 4:08 pm

Vikash wrote:
Sigurno je jedno, koristićemo ono što nam je dostupno i što pre svega radi i završava posao. Sve preko toga je bolest, od koje i sam teško bolujem :D
Nisi jedini, mada nije bolest nego ljub.. , što mu dođe isto :D
Ali. U nas odomaćena logika da biciklisti, ako nije profi, ne treba bajs preko 200e, ili pecarošu stap preko 30e, jer i on, eto, završava pos'o - ne daj Bože kad bi prevladala, vratila bi svet pravo u kameno doba.

zvezdan

Post by zvezdan » Fri Apr 13, 2018 5:56 pm

odrasli ljudi kupuju sebi igračke, sve zavisi šta vas zadovoljava, mene je do sad zadovoljavao fx royale i hawke sidewinder, e sad bi probao impakt sa s3,šta je sledece bog sami zna..........
Diana 350 N-tec, UTG 4-16x44 swat ,
FX Royale 500, Hawke Sidewinder 8-32x56 sr pro,Fx no limit
Hammerli AR 2O FT ,Hawke Varmint 6-24x44 sf,Sportsmatch

Vikash

Post by Vikash » Fri Apr 13, 2018 6:16 pm

Sky is a limit...
FX Wildcat .22, MTC Viper Connect 3-12x24
CZ 200 S Custom .177, Hawke Sidewinder Tac 6.5-20x42

Fileee

Post by Fileee » Fri Apr 13, 2018 9:58 pm

sash wrote:
Fri Apr 13, 2018 3:40 pm
Za male udaljenosti kao i sam sto su pisao , koristi uvecanje 6 ili malje i podesi paralaksu. Ni meni na tako maloj udaljenosti nije bila cista slika , koristoo sam uvecanje od 3x uglavnom ....
Vazi Sale, detaljno cu testirati sve kada budem imao malo vise vremena. Onog dana na brzaka i onako na prvu, bio sam prezadovoljan u svakom smislu. Pakuje dijabolu u dijabolu sa jsb, pobegne mi poneka, ali uci cu u stos.

longrifle

Post by longrifle » Sat Apr 14, 2018 9:54 pm

zvezdan wrote:
Fri Apr 13, 2018 5:56 pm
odrasli ljudi kupuju sebi igračke, sve zavisi šta vas zadovoljava, mene je do sad zadovoljavao fx royale i hawke sidewinder, e sad bi probao impakt sa s3,šta je sledece bog sami zna..........
Povuci rucnu na vreme :D
FX Crown Walnut .22 - FX Royale 500 8-)

Post Reply