Pomoc oko odabira optike do 200e

Sve o optičkim nišanima i nosačima
Lale

Re: Pomoc oko odabira optike do 200e

Post by Lale » Sat Jan 12, 2019 8:07 pm

Na ponovno upucavanje sam mislio da nije bilo potrebe da se ponovo dovodi na zero tj. nije se mrdnula koncanica nigde posle gomile ispaljenih dijabola. A sto se tice pada, dosta dianinih vazdusara imaju taj pad ili droop pa kad se stavi optika gadja previse nisko i mora dosta da se steluje optika na dole da bi se na nekih 30-40 metara pogodak poklapao sa centrom koncanice, pa u najgorem slucaju mora toliko da se spusta koncanica da nema vise prostora za stelovanje na vecim daljinama. Zr nosac ima oko 1 mm pad pa oni koji su ga koristili nisu imali takve probleme ali neki su nailazili na te probleme sa obicnim nosacima bez tog pada. Ja nisam imao tih problema ali na internetu ima previse njih koji jesu i u nekim prodavnicama su unapred rekli da se obrati paznja na to ako se planira kupovina optike.

Dovla

Post by Dovla » Sat Jan 12, 2019 9:57 pm

Hvala vam puno kolege na jako korisnim savetima, jako me je zainteresovao komentar kolege zvezdana koji je pronasao odgovarajucu optiku. To mi izgleda kao najjednostavnije, najsigurnije i najdugotrajnije rešenje.
Nisam spreman da rizikujem sa zr mount-om, bar da je jeftiniji pa i da pokusam.
Swiss Arms AG1000

Post Reply