Umarex Colt Defender

Diskusije vezane za vazdušne pištolje

Umarex Colt Defender

Postby vlajko » Thu Jun 16, 2016 10:15 am

Moj prvi vazdušni pištolj, kupljen bez ikakvog predznanja!

U pitanju je metalni pištolj, koji svojim izgledom i težinom podseća na vatreno oružje. Pomnijom inspekcijom otkriva se da su komande sa leve strane kao i udarač izliveni, da su okidač, korice i komande od plastike, i da je niklovani deo cevi koja se vidi na navlaci ustvari nalepnica. Navlaka se ne povlači unazad kao što bi to bio slučaj na vatrenom oružju, pa se otkriva da je ovde ustvari reč o delimičnoj a ne potpuno vernoj replici poštolja Colt Defender.
Da bi se oružje spremilo za gađanje potrebno je pritisnuti dugme utvrđivača okvira, koji oslobađa korice na dršci, koje se zatim kreću unazad i otkrivaju mesto za ubacivanje CO2 ampule. CO2 ampula se priteže vijkom na dnu drške, vijak ima tkz. leptir pa nije potreban nikakv alat da bi se CO2 ampula pritegla u ležištu. Leptir na vijku ima oprugu koji ga stalno povija "na unutra" pa je leptir stabilan prilikom upotrebe pištolja.
Sa desne strane je kanal sa oprugom i potiskivačem koji igra ulogu okvira. Potiskivač se povuče nadole, sabijajući oprugu, i ubaci u zarez koji je pređviđen da ga zadrži dok se BB čelične kuglice naspu u okvir. Ulaz za BB kuglice je proširen, formirajući mini levak, pa sipanje BB kuglica ne predstavlja nikakav problem.
Jedina komanda, pored okidača i utvrđivača okvira, koja "radi" na pištolju je komanda kočnice. Za dešnjake odlično smeštena u blizini okidača, pa ne predstavlja nikakav problem aktivirati je kažiprstom desne ruke!
Nišani su niski, laki za nišanjenje, sa belom tačkom na prednjem nišanu koja bi trebala da olakša nišanjenje. Nišani me najviše podsećaju na Zastavu M57, popularnog Tetejca.
Brzina BB kuglice je 125m/s, nemam spravu za merenje brzine pa nisam u mogućnosti da to i stvarno proverim. Kuglica na 8 metara, bez problema razbije nepovratnu vinsku flašu ("Medveđa krv" :D ), probije konzervu od piva, pa čak i plastičnu flašu od Minakve, napunjenu vodom do pola. Sa jednom CO2 ampulom uspevao sam da ispalim oko 80-tak kuglica. Nakon početnog navikavanja na okidanje "duplom akcijom" (Double Action Only) sa istih 8 metara uspevao sam da smestim 10 kuglica u krug prečnika 20 cm, što je za prilično lošeg strelca, iz stojećeg stava bez naslona, sa ovako kratkim oružjem i kuglicama koje izlaze iz neolučene cevi, fantastičan rezultat.
Jedina mana koju sam ja otkrio jeste da ako pištolj napunite sa 16 kuglica kao što piše na kutiji, može da vam se desi da izlete dve kuglice (valjda opruga jako pritiska kuglice na gore), te ja pištolj punim sa najviše 10-12 kuglica.
Pištolj sam platio 10.000 dinara i za dve nedelje koliko ga koristim sam prezadovoljan.

20160616_090242.jpg
Izgled kutije u kojoj stiže pištolj...
20160616_090323.jpg
Osim natpisa bele boje, izgledom podseća na vatreno oružje, jedina komanda koja radi sa leve strane je utvrđivač okvira koji pomera korice unazad!
20160616_090334.jpg
I sa desne strane po meni nepotrebni natpisi marke, ovde se vidi i komanda kočnice. Bela boja i dugme pomereno ka S (safe), oružje ne može da opali, no kada se pomeri unazad u položaj F (fire) tada se boja menja u crveno!
20160616_090355.jpg
Korice se pomeraju unazad i dobija se pristup CO2 ampuli, koja se priteže vijkom sa donje strane!
20160616_090543.jpg
Dok se sa desne strane, ubaciju čelične BB kuglice!
vlajko

Re: Umarex Colt Defender

Postby VladanZR » Fri Jun 17, 2016 3:23 pm

Po nekim mojim merilima sa tim nalepnicama i plastikom pre bi ovo svrstao medju igracke za malo stariju decu....premda nesumnjam da je potencijalno opasan za iste.
I te celicne kuglice mi nikako ne ulaze u glavu , pa one se o kamen odbijaju kao loptica skocica ??
VladanZR

Postby Put-in » Fri Jun 17, 2016 5:21 pm

U svakom slučaju lepa recenzija. Hvala na trudu da nam približiš ovaj pištolj. U Americi se ovo dosta koristi za veverice i pacove jer ih ima dosta u urbanim sredinama.
Put-in

Postby vlajko » Fri Jun 17, 2016 10:47 pm

VladanZR wrote:I te celicne kuglice mi nikako ne ulaze u glavu , pa one se o kamen odbijaju kao loptica skocica ??

Naravno zato i ne pucamo u kamenje :D , već u nešto što može da zadrži tu kuglicu!
Moje rešenje je staro kućište od kompa, kome sam skinuo stranicu i napunio ga kartonom, stiroporom i raznim starim krpama, tako da kuglica kada probije metu i karton mora da ostane unutra!

VladanZR wrote:Po nekim mojim merilima sa tim nalepnicama i plastikom pre bi ovo svrstao medju igracke za malo stariju decu...

Može i tako da se gleda... međutim ja moram godišnje da odradim dva gađanja vatrenim oružjem (30 metaka za godinu dana) i za posao ta gađanja mi se ocenjuju! Naravno da je velika razlika između ovog vazdušnog pištolja i CZ99, ali makar mogu da uvežbam stavove i nišanjenje i tako da poboljšam svoj rezultat na gađanjima, a složićete se da je daloko jefinije ispaliti 1000 BB kuglica nego 1000 kom 9x19PARA.
vlajko

Postby VladanZR » Fri Jun 17, 2016 10:58 pm

beste evo policija :D
VladanZR

Postby vlajko » Sat Jun 18, 2016 1:31 pm

Vojska bato
vlajko

Postby cikaBane » Tue May 09, 2017 10:23 pm

pozdrav svima! imam jedno kratko pitanjce.
da li neko ima u posedu umarex berettu px4 storm co2?

voleo bih mu uputiti par pitanja.
ili ako neko moze da mi kaze da li ovaj model vredi 18000 din ?
gledao sam na youtube misljenja su uglavnom podeljena malo u korist pistolja.
bio bih zahvalan na pomoci jer se razmisljam da obradujem sina (ima 17 god) i voli vazdusno oruzije a kako su ovi co2 na dijabole kod nas tek novina(bar u radnjama) mislio sam da bi to bilo prigodno.
cena svakako jeste velika u odnosu na druge zemlje ali ako radi bez gresaka zaglavljivanja i ako moze posluziti vezbi gadjanja na 10 m onda bih skupljao pare polako..
cikaBane

Postby luci » Wed May 10, 2017 9:15 pm

ja sam misljenja da je bolji izbor airsoft replika nekog tako nesto.. prednost je sto je daleko bezbedniji, a slicno precizan, a nesto i jeftiniji.. a ima i beretta px4 storm i gomila drugih stvari..

ako hoce vazdusni pistolj bolje uzeti neki prelamac ili neki takmicarski stariji ili nesto slicno..

nije odgovor na pitanje, ali je prijateljska sugestija..
luci

Postby cikaBane » Wed May 10, 2017 9:29 pm

hvala najlepse na odgovoru. airsoft vec ima. to mu je dosadilo. navikao je na airsoft tako da mislim da prelamac mu ne bi bio zanimljiv. gledano iz njegovog ugla da su dijabole i da je co2 mislim da to zeli.

taj px4 mi se cini ok jer ima blowback koristi dijabole i ako radi kako treba do 10 m to bi bilo ok za izgradjivanje stava i koriscenja oruzja.
hvala jos jednom.
cikaBane

Postby SandroNS » Thu May 11, 2017 12:33 am

Ja imam ASG pištolj, CZ P-09 4,5mm sa magazinom 2x8 dijabola ili kuglica, zavisi šta staviš. Pištolj je delimočno polimer delimično gvoždje, dobro leži u ruci, replika je pravog, kupljen u radnji Rick tehnology kod Sajma u NS-u, plaćen oko 20000 zaboravih tačno.
Utisak i osećaj kada sa njime gadjamo je zanimljiv, ima blow back funkciju i lepo trza što malo otežava gadjanje ali i diže takmičarski duh. Kapaciteta je oko 60+ hitaca jer BB koristi dosta gasa ali je osećaj zato dobar. Nabavio sam dodatni okvir kada sam bio u Banja Luci i sada kada gadjamo, jedan stalno dopunjava i sat-sat ipo proleti. Grupe na oko 10 m su oko 10 cm ali to nama i nije bitno, bitno je zezanje i malo kondicija. Koristim samo dijabole jer ima olučenu cev a čuo sam da kuglice hoće to da oštete i izbegavam ih zato.
Da li sam zadovoljan? Za to šta mu je namena, izuzetno.
SandroNS

Postby cikaBane » Thu May 11, 2017 8:07 pm

da to sam i ja mislio da izvucem iz ove berete. upravo to. zezanje ali eto grupa od 10cm na 10 m bez naslona i sa blowback po meni za prosecnog strelca sasvim ok za ovaj vid co2 pistolja,

reci mi jesu li manje grupe sa dijabolama? i jako bitno pitanje po meni koje dijabole koristis? cuo sam da ako nisu dobre i kvalitetne dolazi do problema. Ne ispali dijabolu i slicno. to me interesuje.
sad odo na youtube da vidim taj tvoj. jesi imao nekih problem sa radom samog oruzja bilo da je zbog dijabola ili co2 ili bilo kakvih drugih?

hvala najlepse na odgovoru.
cikaBane

Postby SandroNS » Thu May 11, 2017 8:54 pm

Apsolutno nikakvih problema jedino kada se ampula približava kraju, tamo posle 55-60 pucnja oslabi blow back i neće da repetira oroz ali onda svakako okvir ide napolje i pucanje u prazno da se ista rastereti pritiska pa zamena.
Koristim u njemu Gamo sa zaobljenim vrhom iz praktičnih razloga, najlakše se ubacuju u okvir. Probao sam svašta i realno uz taj trzaj a i uz dozu zezanja, razliku bitnu pomena nisam primetio. Ponavljam, to nije streljačka sprava ni blizu, to je igračka za izmamljivanje osmeha, sprdnju sa ortacima i dobru zajebanciju. Ne kažem da je bezopasan ali daleko od nečeg na natezanje ili ona pneumatska čuda.
Kuglice sam probao jednom i ne dopadaju mi se, pošto su čelične, jako lepo se odbijaju od svega osim kartona i krpe a još veći problem je što sam čuo da oštećuju ožljebljenost u cevi.
Par slika:
P1040674.JPG

P1040675.JPG

P1040676.JPG

P1040677.JPG
SandroNS

Postby SandroNS » Thu May 11, 2017 9:00 pm

E da, pištolj je "made in Japan" ako to još uvek nešto znači u polavi raznih Kineza...
SandroNS

Postby cikaBane » Thu May 11, 2017 9:42 pm

da to je to mislim da si odgovorio bas na svako pitanje koje sam imao. to i zelim a to je da sinu izmamim osmeh sa blowbackom (nije jos probao vatreno oruzje) i da se dobro zabavimo.
pogledao sam taj tvoj na youtube i sasvim je ok. malo mi se vise svidja px4 storm tako da cu razmisliti i pogledati. koliko kostaju dijabole? znas li mozda koliko kosta taj tvoj sada?
pozdravljam te i zelim ti i dalje dobru zabavu!
da ovaj px4 proizvodi walter ne umarex to mi se malo ne svidja.
inace to je to sto sam hteo.
cikaBane

Postby cikaBane » Thu May 11, 2017 9:46 pm

zahvaljujem i na slikama takodje.
cikaBane

Postby luci » Fri May 12, 2017 11:21 pm

sto se tice umarexa mislim da on nista ne proizvodi nego je samo nosilac licence, a proizvodjaci su razliciti, kao sto u krajnjoj liniji radi i pomenuti ASG..

kakav airsoft pistolj sin ima? vidim da vas interesuje blowback, sto imaju i AS pistolji.. ja gledam iskljucivo na prakticnost, jer AS se moze koristiti i u zatvorenom, a ovi modeli koji rade na dijabole bas i nisu preporucljivi za koriscenje po kuci..
u svakom slucaju ako gledate repliku nekog pravog modela pogledajte sta sina zanima, posto ima dosta replika na metalne kuglice ili dijabole, raylicitih modela i to.. ako se sinu svidja bas PX4, sto svakako pozdravljam, onda sa ovim umarexom ne bi trebalo da pogresite posto je to svakako vrlo renomiran prozvodjac, ali za svaki slucaj proverite i strane forume i youtube recenzije, mada mislim da je to relativno nov model.. A sto se tice preciznosti, iskreno sam ocekivao da ce biti nesto bolja obzirom da koristi dijabole i ima olucenu cev, ali nije ni dizajnian da bude precizan..
luci

Postby cikaBane » Sun May 14, 2017 2:08 pm

px4 nije nov model ima bar 8 godina od neke ozbiljnije youtube recezije. jedni ga hvale drugi zale pare sto su potrosili.... ima svasta. preciznosr mu nije jaca strana bar dok se puca iz ruke a za lepu grupu pofgodaka treba naslon i da je do 8 m. Sinu sam kupio asg p-357 green gas revolver. nasi su dali licencu za njega. dobar je nije nas izneverio lepo smo se zabavljali sa njim. al dosadilo mu vec. Da mislim da mu se svidja bas taj px4 storm co2.
nisam nasao umarexov vec walterov px4. ako padne neki pazar obecavam recenziju iskrenu i slikice! pozz
cikaBane

Return to Vazdušni pištolji