Diana Outlaw & Stormrider

Puške sa komprimovanim vazduhom
njupanjupa

Re: Diana Outlaw & Stormrider

Post by njupanjupa » Wed May 16, 2018 1:50 pm

Opet moje misljenje ali kupovinom Outlaw ti placas ono sto su Nemci morali da plate Kinezima pa zatim nas dobavljac Nemcima. Placas duplu marzu, gde je realna cena puske?

zvezdan

Post by zvezdan » Wed May 16, 2018 2:46 pm

ja ne vjerujem da je ta puška loša , sigurno nije kao fx ,steyr ili walther ni primaći , ali od hatsana sigurno nije teško biti bolji.......
FX Royale 500, Sightron SIII ss ,Fx no limit

skorpio

Post by skorpio » Wed May 16, 2018 4:13 pm

Bravo Zvezdane potpuno se slazem sa konstatacijom ,trenutno u posedu imam at 44 i nisam zadovoljan ni sa preciznoscu ni sa zavrsnom obradom .Sto se cene tice meni je 700 eura ok za navedenu pusku kome nije neka kupi fx ili slicno,svako ima pravo na odluku.Posto mi roditelji zive u Sweden imam i neke cene fx a tamo , drasticno se razlikuju od onih kod nas .Definitivno nije outlaw vrhunska puska ali nije ni cena ,u svakom slucaju videcemo kad stigne...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

skorpio

Post by skorpio » Wed May 16, 2018 4:15 pm

Niko. Ono što ja mogu odavde da tvrdim je da Hatsan ima veliki broj svojih modela koje godinama razvija i unapređuje, dok je sa druge strane diana koja ima jedan fijasko a sada kupuje kinesko i plagira sopstveno ime. Iz toga ja zaključujem da hatsan radi pošteno dok diana hoće da me prevari.

Da definitivno ,sigurno ce isto potvrditi i momak sa Airmaxom u 22 cal

Joca

Post by Joca » Wed May 16, 2018 8:06 pm

Mislim da Diana nikoga ne vara. Pošteno su naveli u kojoj fabrici naručuju Stormridera, a naveli su i da su na tom modelu tražili izvesna poboljšanja u odnosu na izvornu verziju kineske puške. Sa druge strane, Stormrider u svetu PCP pušaka teško da ima konkurenciju po pitanju cene, pa je (po meni) odličan izbor za one koji tek ulaze u svet PCP, tek toliko da uđu u tu tehnologiju, nauče i uvide šta im odgovara, pa onda , ako žele, mogu ići na nešto bolje i skuplje. I sve to po pristojnoj ceni. Sa druge strane, mislim da Outlaw ne vredi kupovati (kod nas), jer je investicija prilična za jednu kinesku pušku, bez dovoljno znanja o njenom kvalitetu. Tu se slažem da je bolje dodati nešto evrića i kupiti nešto zaista provereno.
Ja planiram da kupim Stormrider, pa ćemo videti. Ne znam ni sam šta da očekujem, ali na osnovu testova po YT, puška deluje precizno, konzistentno i dovoljno dobro za svoju cenu. To što kod nas košta znatno više od ostatka sveta, druga je priča.
Diana 240 Classic
Hawke Vantage 3-9x40 AO MD
Diana Bullseye ZR-Mount

sash

Post by sash » Wed May 16, 2018 8:47 pm

Kina , kina , kina.....
Cekajte , cije optike koristimo uglavnom ?
Patike koje kupujemo , ko ih pravi , uglavnom ?
Cije klime koristimo , uglavnom?
Apple , ko ga pravi , a kosta kao doobar tv ?
Kina ili ne , to je tako bezveze i pricati o tome.
Kvalitet je izbor koji sami biramo , a cena , tj razlika u ceni je drasticna i zbog ekonomskog stanja drzave u kojoj se proizvodi ,apetita magnatai i same cene rada u doticnoj fabrici . Kinez , a verujem i rurcin , radi ceo mesec za Svedjinu dnevnicu , zar ne. A cena Hatsana je oko 300eura dok je FX daleeko skuplji, ne?

Razlika je evidentna izmedju svedje i turcina , ali turcin nije bas toliko los. Pojedinacnih losih iskustava ima u svakom brendu, svi to znamo, samo je kod skupljih to u manjem procntu , a realno skuplje puske se daleko manje (barem kod nas ) prodaju.
Zar nije i ocekivano da odredjeni proizvod, Tri puta skuplji ima bolju zavrsnu obradu ?
Ne branim Hatsana , jeste da ga imam , i to dobar komad- jeste i da ga prodajem, ali ne zato sto ne valja ,vec zato sto hocu da potrosim vise novca za sofisticiraniji proizvod sa jedne strane i zato sto sam od onih koji voli da je proizvod "made in Japan ili Germani" s druge strane. Turcin je kompromis stanja novcanika i nista vise. I to samo Airmah, ostali su mi , da tako kazem, ne lepi.
Eto ,rekoh, i ostadoh ziv....kazu misljenje je kao dupe, svako ga ima , samo drugacije ...... :mrgreen:
Inace ta sva "Dianina" modela mi nisu licno interesantna , ali Skyhok mi je zapao za oko, ali ne bih bio pokuani kunic i kupovao medju prvima.....

Fileee

Post by Fileee » Wed May 16, 2018 10:23 pm

Nisi u pravu Joco kada kazes da nema konkurenciju. Postavio sam na prvoj strani pusku od 180 dolara u Americi koja je tri puta preciznija od Stormridera na 100 jardi. Plus veci cilindar, itd.... Pogledajte svi klip.

skorpio

Post by skorpio » Wed May 16, 2018 10:32 pm

Definitivno nije u pravu , Mercedes se sklapa u Nemackoj ,drugar mi radi u Rastatu gde sklapaju a i b klasu u ogromnoj fabrici i bez obzira sto pise made in germani 60 procenata delova je napravljeno u Kini , kolega Sash je sve lepo objasnio sve po potrebama i mogucnostima ,cim stigne outlaw znacemo o cemu se radi...

tasa90

Post by tasa90 » Wed May 16, 2018 10:34 pm

Amerika nama nije dostupna racunaj da bi te transport carina i pdv izaslo 500€ u kompletu.
CZ 200S FS 4.5mm , Hawke Sidewinder 8-32×56 SR PRO

Krdza

Post by Krdza » Wed May 16, 2018 10:35 pm

Ljudi ajde za pocetak da neko nabavi jednu od te dve puske,da ispuca kutiju-dve dijabola pa onda da komentarise da li je dobra ili ne. Jer trenutno ste je svi videli samo preko youtube-a

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Wed May 16, 2018 10:42 pm

To je ono što ja od početka pišem... treba da prođe vreme da se vidi šta je to i kako je. Ono što za sada znamo je da na toj pušci iz nekog čudnog razloga piše "diana". Na pušci treba da stoji ime proizvođača a ne ime distributera.
Steyr Challenge HFT 4.5mm, Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60
CZ200s 4.5mm, Hawke Panorama 3-9x40
Anschutz 335 4.5mm, UTG 4x32 AO

sash

Post by sash » Wed May 16, 2018 11:02 pm

Bas tako kako Wooyadeen kaze, i na "Walter" Dominator/Maximator pise made in Germany , a nije (sve) bas tako.... ali siroke mase vide samo naslov i to je prosecnom kupcu dovoljno....
Zivi bili pa videli....a sutra Boze zdravlja , lepog vremena pa da se ozeze po meti na 50ak metara. Ako ne bude vetra , mozda i na dalje...,,. :D

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Thu May 17, 2018 8:47 am

Nisam ja pisao ni da će puška da bude dobra ni da neće, nisam je ni probao pa ne mogu imati mišljenje. Samo sam izrazio svoje mišljenje o prodaji imena...

Ono što rade neki kineski proizvođači optika (prenose u japan delove napravljene u kini, sklapaju ih u japanu i lepe nalepnicu made in japan), ono što radi umarex (na prepravljenu hammerli co2 pušku stavljaju walther ime) i ovo što radi diana (na kinesku pušku lepi svoje ime) je evidentan pokušaj prevare neiskusnih i neobaveštenih kupaca.

Kada nemac uzme kinesku pušku i na njoj napiše svoje ime, isto je kao kada kinez napravi potpuno istu patiku kao nemac samo na njoj umesto "adidas" napiše "abidas". Razlika je što se nemac u prvom slučaju ne buni a u drugom buni... pošto je u redu kada on profitira izrabljujući jeftinu kinesku radnu snagu ali nije u redu kada kinezi profitiraju od skupog nemačkog imena
Nadam se da je svima jasno zašto se koristi jako ime na takav način.

Furioso

Post by Furioso » Thu May 17, 2018 8:52 am

Vozio biciklu juče popodne pa svratio do Topguna. Stići će kao u junu, mada po reakciji prodavca sve je to nesigurno. Inače, imaju u prodavnici pušku marke '' german sport guns '' koja je totalno ista kao i stormrider, bar tako kaže prodavac. Puškica na oko lepa, pcp sa 175 m/s deklarisanom brzinom, lagana, drveni kundak, košta 34400 din.
Diana 34 classic 4.5mm
Nikko Stirling mountmaster AO3-9x40MD

Furioso

Post by Furioso » Thu May 17, 2018 8:58 am

U prevodu, tamo neka fabrika u Kini štancuju te puške po želji, danas će se zvati Diana stormrider, sutra pravimo da piše gsg, prekosutra će pisati FAM (Furioso Air Maniac) :) itd itd, a sve je ista puška. Opet, dok se ne proba i testira ne treba blatiti, pogotovu kada se doda ono '' za te pare''
Diana 34 classic 4.5mm
Nikko Stirling mountmaster AO3-9x40MD

skorpio

Post by skorpio » Thu May 17, 2018 9:48 am

Licno mi se outlaw svideo ,pisalo na pusci Diana ili SPA ili bilo sta drugo
Zasigurno znam da se pravi u Kini ,pa opet smatram da cena nije previsoka ,i definitivno jos neki modeli springerica Diana se prave u Kini pa su vlasnici zadovoljni...

Joca

Post by Joca » Thu May 17, 2018 9:48 am

Fileee wrote:
Wed May 16, 2018 10:23 pm
Nisi u pravu Joco kada kazes da nema konkurenciju. Postavio sam na prvoj strani pusku od 180 dolara u Americi koja je tri puta preciznija od Stormridera na 100 jardi. Plus veci cilindar, itd.... Pogledajte svi klip.
Ja sam mislio na puške koje se mogu kod nas kupiti. Amerika je za nas druga planeta kada je u pitanju "air-gunning".
wooyadeen wrote:
Wed May 16, 2018 10:42 pm
To je ono što ja od početka pišem... treba da prođe vreme da se vidi šta je to i kako je. Ono što za sada znamo je da na toj pušci iz nekog čudnog razloga piše "diana". Na pušci treba da stoji ime proizvođača a ne ime distributera.
Tako bi trebalo da bude, ali... nije Diana jedina. To rade svi. Nađu proizvod u nekoj kineskoj fabrici, dogovore proizvodnju i lepe svoje ime.

Što se samog Stormrider-a tiče, napisao sam da ni sam ne znam šta mogu da očekujem, ali da je cena privlačna za jednu PCP pušku. Kvalitet niti bilo koju drugu karakteristiku ne mogu da komentarišem jer to kod nas ne zna niko, osim onoga što smo mogli da vidimo na YT. A ti testovi obećavaju.
Diana 240 Classic
Hawke Vantage 3-9x40 AO MD
Diana Bullseye ZR-Mount

njupanjupa

Post by njupanjupa » Thu May 17, 2018 11:55 am

skorpio wrote:
Thu May 17, 2018 9:48 am
Zasigurno znam da se pravi u Kini ,pa opet smatram da cena nije previsoka ,i definitivno jos neki modeli springerica Diana se prave u Kini pa su vlasnici zadovoljni...
Ja prvi put to cujem. Mozes li navesti koji se to modeli springerica prave u Kini?

Fileee

Post by Fileee » Thu May 17, 2018 2:30 pm

Ja sam cuo da neke Dijanine springerice "Made in Germany" imaju poneke kineske delove...

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Thu May 17, 2018 2:51 pm

Koliko ja znam sve diana puške se prave u njihovom pogonu u Rastatt-u. Diana je imala izlet sa kineskim delovima (tačnije sa cevima) i to je prekinuto zbog problema sa kvalitetom. Diana puške napravljene u kini u stvari i nisu diana već kineske kopije.

Post Reply