AGS Reality Show

Off topic teme
Post Reply
pica pica

AGS Reality Show

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 11:59 am

zvezdan wrote:
Sun May 05, 2019 2:38 am
o mili ti bi baš sve da znaš
moraš nešto i da štetuješ prvo
e koliko smo mi bacili para a ti na gotovo oćeš sve ccccccccccccccccccc
Ote mi reči iz usta... :lol: :D

Ne mogu da se otmem utisku i ne želim da offtopičarim, a opet moram da prokomentarišem il ću puknuti:
Izvinte, ali meni ova tema, a posebno nekoliko zadnjih postova pokretača teme, deluje kao klasičan spin i bacanje koske u kavez s vukovima ne bili se poklali! Jer postavljati temu "Diana AR8 Vs Hasan125" je opasno i u najmanju ruku maliciozno, a posebno ako se pogleda kako se tema dalje razvija! To ili se postavlja s namerom ili je dečko totalni početnik i ne shvata s kakvom tempiranom bombom se igra! Mada, po njegovim poslednjim pitanjima oko optike i PCP puškica, pokazao je zavidnu dozu znanja i postavljao prava pitanja, a što me opet dovelo u neku vrstu sumLJe!!!
Evo ja sam npr. ispuco iz moje boginje diane ntec350 magnum između 1000-2kilo dijabola, a iz zbrojevke 631 deluxe sigurno jednu tonu i još nisam spreman za extremni sport zvani PCP! A dečko posle samo tri trhrejda jedne teme i bez ispaljene ijedne dijabole iz magnum springerice već prešao na "next-level" zvani PCP! Šta reći nego jedan veliki RESPECT!!!

P.S.:Predlažem cenjenoj administraciji da promene ime teme, ili još bolje da temu prebace u podforum "PCP Puške" ako je ikako moguće?! Hvala!
Slavia 631 Lux cal.: 4,5mm (.177)
Diana 350 N_TEC Magnum Premium cal.: 4,5mm (.177)
Diana Riflescope 4-16x40 AO & BullSeye ZR-Mount

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 12:34 pm

eGari wrote:
Sat May 04, 2019 11:36 pm
Wow, opet brzi odgovori. Nisam imao pojma da je forum ovoliko aktivan. :)
..to samo kad se pomene Diana ntec 350, onda je forum i više nego hiperaktivan! :D

Šalu nastaranu! Moj ti je savet:
Ako si već prevazišao prelamače s gasnim klipom/cilindrom i prešao na next level zvani PCP, a očigledno je da jesi, zaobiđi i dianu i artemis i obavezno pikiraj neku FX pucu. Jer što je diana ntec 350 premium magnum u svetu prelamača s gasnim klipom/cilindrom, isto to ti je FX u svetu PCP pušaka i ende....

kecman

Post by kecman » Sun May 05, 2019 12:42 pm

pica pica wrote:
Sun May 05, 2019 11:59 am

Evo ja sam npr. ispuco iz moje boginje diane ntec350 magnum između 1000-2kilo dijabola, a iz zbrojevke 631 deluxe sigurno jednu tonu i još nisam spreman za extremni sport zvani PCP! A dečko posle samo tri trhrejda jedne teme i bez ispaljene ijedne dijabole iz magnum springerice već prešao na "next-level" zvani PCP! Šta reći nego jedan veliki RESPECT!!!
Ne smatram da je pucanje iz jake springerice ikakav prvi korak koji treba proci ne bi li se preslo na pcp.
Sta da se radi kada je PCP u ekspanziji pa su cene pale i izbor porastao tako da su magnum VP postale totalno "prevazidjene" i po preciznoscu i po konforu i po "odnosu" sa svojom optikom, a polako i sa cenom. :D
Salim se.
U pravu si, otisli smo van teme. Ja se izvinjavam.
Artemis M22 5.5mm, Nikko Stirling 3-9x40 AO mountmaster

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 1:10 pm

kecman wrote:
Sun May 05, 2019 12:42 pm
pica pica wrote:
Sun May 05, 2019 11:59 am

Ne smatram da je pucanje iz jake springerice ikakav prvi korak koji treba proci ne bi li se preslo na pcp.
Sta da se radi kada je PCP u ekspanziji pa su cene pale i izbor porastao tako da su magnum VP postale totalno "prevazidjene" i po preciznoscu i po konforu i po "odnosu" sa svojom optikom, a polako i sa cenom. :D
Salim se.
U pravu si, otisli smo van teme. Ja se izvinjavam.
Kecmane! Polivično se slažem sa tobom! Istina, nije neki konfor kad moram iz ntec350 tice ispaliti stotinak dijabola, pa me leva ruka posle boli ko da imam reumu nedaj bože, a desna butina sva plava od kundaka...
Ali nadam se da ćeš se složiti sa mnom da nije neki ni konfor kad moraš natovariti pun gepek opreme za pcp i to s oborenim zadnjim sedištima, ko nema karavan verziju auta. I kad dođeš najzad na mesto za pucanje, shvatiš da autom ne može dalje i moraš se probijati dalje peške kroz šljivike i livade sa sve pcp opremom. Jedina dobra stvar kod pcp i te silne opreme što možeš nesmetano pucati jer je skoro bešumna, a ljudi oko tebe kad vide te silne boce, kofere i pumpe misle da si ronilac ili spasilac gorske službe spasavsnja, jer i pcp puške ne liče više na puške nego više na morske harpune za podvodni ribolov. A ja kad krenem s mojom boginjom ntec350premium magnum koja je duplo veća od prosečnog karabina i još kad opalim iz nje s dijabolom lakšom od 0,6 grama koja probija zvučni zid, svi oko mene pomisle počo rat...

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 1:18 pm

Markony wrote:
Fri May 03, 2019 10:05 pm
Jos jednom pozdrav svima. Kao sto i naslov teme kaze, resih da pazarim sebi ljubimca. Prvi u vlasnistvu iako sam vec rekreativno (ne toliko cesto doduse) pucao iz ,,vazdusare". Nznm koji su bili proizvodjaci i modeli, uglavnom zavoleh ovaj sport.. Koja je dilema.. Naime buduci da sam dobrih nekoliko dana proveo na google i youtube, gledao testiranja i predstavljanje tone modela razlicitih proizvodjaca springerica i uzimajuci u obzir ono sto ja zelim dosao sam do najuzeg izbora, tacnije dvoumim se izmedju dva modela.. Jedan je Diana 350 magnum premium a druga (u istom cenovnom rangu) Walther lgv Master pro. Walther dolazi sa 16j/23j i pocetnom brzinom 295 m/s (za 23j i 4,5) Diana cak 30j 340m/s po fabrickoj specifikaciji.. Jasno mi je da jacina puske uslovljava i optiku (samim tim i cenu iste) medjutim nagovestili su mi u ovlascenoj radnji iz Novog Sada da bih zeljenu pusku mogao da cekam mesec dana a i duze , sto znaci da cu ceo godisnji odmor provesti puske bez.. Konkretno pitanje, da li se isplati cekati na LGV i ukoliko bih kupio pomenutu Dianu koliko novca bi me izasla optika koja bi bila kompatibilna sa 30j (ili 32j ukoliko uzmem 5,5 )? Hvala unapred.. I jos jedno pitanje.. Ukoliko sacekam lgv, u opciji 23j/5,5 koliko veci kalibar utice na samu preciznost puske ili je ovo za amatera neznatna razlika..?
Ne znam kako mi ovo promaklo!!! :D

Btw: Kao što iz prvih taktova tvog prvog posta si napisao (ono boldovano), stekao sam utisak da si se već odlučio, jer sigurno se ne odnosi na "boginju" pošto je ona ženskog roda!
A najbolje bi bilo da i ti odma predeš na PCP puške i završiš poso... 8-)

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 1:53 pm

@Joca:
Bolje je pitanje kako je on kao '95. godište i bez ijedne puške u iskustvu nula, uopšte došao na ideju da pazari pcp!
Po mom skromnom mišljenju, a da ne ulazimo dublje u teoriju zavere, ili ga je neko s foruma spamovao na PP, ili ga je naložio neko od ovdašnjih trgovaca!

Ali niko mu očigledno nije od njih rekao, a smatram da bi bilo fer da mu mi kolege s foruma kažemo šta sve to podrazumeva!!! A podrezumeva: Da će uz pušku mu uvaliti ne samo optiku nego još sto q...oekakvih gedžeta tipa: pumpa, boca, oringova, crva, nastavaka za creva i raznih crevčica koja su naravno "neophodna" za uživanje u prirodi i gađanju. Pa onda skupe dijabole pošto je veći kalibar, pa rezervne okvire, tronožce i postolja koja samo koštaju ko prosečna springerica, a gde je tek optika jer sa pcp može i moja baba da slaže grupe na 100m, pa mu treba skupa optika za optimističnih 200+ metara sa uvećanjem od minimum 16x i tako to...Ah da, umalo zaboravih, treba mu i neki mini kombi za opremu ili bar neki auto karavan, što je za mladog početnika priličan izdatak ako uzmemo u obzir da u tim godinama i nema još svoj auto! Složićete se sa mnom nadam se?
E onda dolazimo do zaključka, bar ja..da je onda najbolje, najpraktičnije i najrentabilnije rešenje da jednig početnika da počne s nekom finom springericom, jer nije do sad imao nikakvu pušku, a uz koju kupi somo dijabole i uživa! Slažem se da ne mora da to bude ntec350 ili Hasan125, tako jake puške su za nas iskusnije. Nek to za početak bude npr. Perun 731 po meni najbolji odnos cene i kvaliteta a o preciznosti peruna 731 ili ti Salvie 631 je neupitno govoriti!

goxy

Post by goxy » Sun May 05, 2019 2:01 pm

Moram da se umešam iako je off topik.
Da sam na eGari-jevom mestu i da krećem ispočetka:
#springerice da ali slabije 4,5 ne više od 16j.Idealne da se nauči mnogo toga za relativno male pare.
#Pcp odlična stvar trazi više inicijalnog ulaganja,ali posle toga uživancija.Ja bih sada sa ove tačke gledišta pazario polovnu tjuniranu cz s200(pošto je pumpa u opticaju),a ima ih lepih na oglasima.Naravno 4,5.Fx puške jesu ugladjenije i nisu sve za ,,iskusnije strelce''.Jer na primer streamline kao i royale imaju samo točkić snage sa strane i naravno moze se opruga čekića fino podesiti (kao kod većine drugih proizvodjača)bez nekog većeg predznanja.Kod ove dve 5,5 do nekih 70m preciznog gadjanja,jeftinija municija i manji utrošak vazduha.Za sve preko 6,35.
Diana outlaw(kako god je krstili Spa,Artemis...)u 5,5 nije los izbor i jako je interesantna puškica.
Ja bih pre kupio kinesku pumpu sa rezervnim o ringovima(na hiljade zadovoljnih korisnika za uložen novac),a kupio kvalitetniju optiku.Moje mišljenje da bude barem do 16x uvećanje,ali da paralaksa i tureti da rade pristojno.
Da dodam da brendirana pumpa kosta skoro isto kao i boca,ja sam pumpu preskočio.
Za kraj mnogi se neće složiti u potpunosti sa mnom,ali ovo je moje vidjenje cele stvari.
Fx royale 400Bp 5.5,Mtc viper pro 5-30,Fx no limits
Rti Priest 6.35;5,5,Eaglevision,Swfa ss 16x,huma ldc...

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 2:17 pm

Ledeni wrote:
Sat May 04, 2019 5:46 pm
pica pica wrote:
Sat May 04, 2019 4:05 pm
Evo konkretno od mene: Najtoplije preporuke za AR8 jer je po kvalitetu daleko ispred Hasana! Mada bi ja ako je moguće zaobišao i AR8 zbog polimernog kundaka i beskorisnog fild nišana i kad već daješ pare, dodaš još malo i uzmeš dianu n-tec 350 premium. Em ima plemeniti izgled prave puške, plemenito drvo, podesive nišane i veoma veoma upotrebljive na 50m pa čak i dalje a sve zbog tanke mušice s kojom se veoma lepo nišani, a u pitanju je isti pakleni stroj ko i AR8.

@Ledeni:
Bez uvrede druže ali ni meni tvoja tvrdnja ne pije vodu. 170m/s jedva dobaci i moja Zbrojevka 631 deluxe s dijabolom od po grama, a ne ta zadtavica koja je blagi horor među springericama. Evo možemo skoknuti do Vrbasa kod g.Milovica da to sve lepo premerimo, pa ako ta zastavica ima 170m/s evo ja ću je za opkladu pojesti zajedno s optikom?! Ja tipujem na plafon 120-130m/s!

p.s.:Ah da..umalo zaboravih! Hvala za WARNING!
I za tebe važi ponuda. Nemoj da mi jedeš pušku :lol: ! Dođi, ponesi svoj hroni ako mom ne veruješ, pa da premerimo. Ako ima manje od 160 m/s, ja tebi odmah Zastavu (koja mi je draža od AT44), a u protivnom - ti meni ostavljaš Dianu. Može?

P.S. Jesi li se ti udostojio da pogledaš sve što sam pisao u odgovarajućoj temi o zastavi? Jesi li video video-snimke?
P.P.S. Koliko godina imaš?
@Ledeni tako okruglo, sladunjavo i uverljivo piše da stičem utisak da bi sa tom njegovom zastavicom i Stiv Vonder pravio odlične grupe na 100 metara! A što se tiče opklade, opklada odpada! Ne kladim se i ne stavljam moju boginju na kocku kada je u pitanju tjunirano oružije, samo fabrička izvedba dolazi u obzir!!!
;)

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 2:18 pm

Vladapk wrote:
Sun May 05, 2019 2:09 pm
Citam sve vase odgovore i sam se zagrejah za pcp. i za vas iskusne imam par pitanja gde se mogu kupiti ova dva jevtinija modela iz kineskih fabrika, njihova pouzdanost i cena, pozdrav od buduceg kupca
Odakle ti to da je diana Made in PRC???
:shock:

goxy

Post by goxy » Sun May 05, 2019 2:23 pm

pica pica wrote:
Sun May 05, 2019 2:18 pm
Vladapk wrote:
Citam sve vase odgovore i sam se zagrejah za pcp. i za vas iskusne imam par pitanja gde se mogu kupiti ova dva jevtinija modela iz kineskih fabrika, njihova pouzdanost i cena, pozdrav od buduceg kupca
Pošto smo i dalje u off topiku.Pretpostavljam da je čovek mislio na Dianu outlaw koja jeste PRC
Fx royale 400Bp 5.5,Mtc viper pro 5-30,Fx no limits
Rti Priest 6.35;5,5,Eaglevision,Swfa ss 16x,huma ldc...

Joca

Post by Joca » Sun May 05, 2019 2:38 pm

pica pica wrote:
[/quote]

Ako se misli na Outlaw i Artemis, onda jesu kineske.
pica pica wrote:
Sun May 05, 2019 1:53 pm
@Joca:
Bolje je pitanje kako je on kao '95. godište i bez ijedne puške u iskustvu nula, uopšte došao na ideju da pazari pcp!
Po mom skromnom mišljenju, a da ne ulazimo dublje u teoriju zavere, ili ga je neko s foruma spamovao na PP, ili ga je naložio neko od ovdašnjih trgovaca!
Nije ga niko spamovao, niti su ga trgovci ložili, već smo mi odavde sa foruma izneli predlog da je za njegove potrebe i te pare, bolje da kupi PCP pušku.
pica pica wrote:

Ali niko mu očigledno nije od njih rekao, a smatram da bi bilo fer da mu mi kolege s foruma kažemo šta sve to podrazumeva!!! A podrezumeva: Da će uz pušku mu uvaliti ne samo optiku nego još sto q...oekakvih gedžeta tipa: pumpa, boca, oringova, crva, nastavaka za creva i raznih crevčica koja su naravno "neophodna" za uživanje u prirodi i gađanju. Pa onda skupe dijabole pošto je veći kalibar, pa rezervne okvire, tronožce i postolja koja samo koštaju ko prosečna springerica, a gde je tek optika jer sa pcp može i moja baba da slaže grupe na 100m, pa mu treba skupa optika za optimističnih 200+ metara sa uvećanjem od minimum 16x i tako to...Ah da, umalo zaboravih, treba mu i neki mini kombi za opremu ili bar neki auto karavan, što je za mladog početnika priličan izdatak ako uzmemo u obzir da u tim godinama i nema još svoj auto! Složićete se sa mnom nadam se?
Nije to baš tako, preciznije nije uopšte tako. Za početak, dovoljna mu je samo pumpa i ništa drugo i to je jasno naglašeno u komentarima. Sve ostalo se svakako kupuje po potrebi za obe vrste pušaka (rezervni delovi, dijabole, bipod, stalak..)
Što se optike tiče, kolega je već dobio ovde neke savete, a optiku bi svakako kupovao. Jedino mu je za PCP pušku izbor znatno proširen i u smislu kvaliteta i u cenovnom smislu, jer nema trzaja i lomljenja končanice ,stakala, itd. pa može da komotnije bira.
Diana Stormrider Gen. 2, .22cal. | Hawke Vantage 4-16x50 AO MilDot IR
Diana 240 Classic | Diana Bullseye ZR-Mount | Hawke Vantage 3-9x40 AO MilDot
Hawke LRF400 Pro Rangefinder | mtm K-Zone shooting rest

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 2:38 pm

goxy wrote:
Sun May 05, 2019 2:23 pm
pica pica wrote:
Vladapk wrote:
Pošto smo i dalje u off topiku.Pretpostavljam da je čovek mislio na Dianu outlaw koja jeste PRC
Error in steps!!!
Ne nismo više u offtopiku! Naprotiv pokretač teme je još pre dva threjda prešao sa springerica na nabavku pcp puške i dvoumi se baš upravo između pomenute outlawa i nekog kineskog artemisa! 8-)

Btw: Outlaw nije "Made in PRC", već "CASTOM MANUFACTURED TO DIANA SPECIFICATONS IN THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA" ..a to nije nikako isto!!!

SMD

Post by SMD » Sun May 05, 2019 2:43 pm

pica pica wrote:
@Joca:
E onda dolazimo do zaključka, bar ja..da je onda najbolje, najpraktičnije i najrentabilnije rešenje da jednig početnika da počne s nekom finom springericom, jer nije do sad imao nikakvu pušku, a uz koju kupi somo dijabole i uživa! Slažem se da ne mora da to bude ntec350 ili Hasan125, tako jake puške su za nas iskusnije. Nek to za početak bude npr. Perun 731 po meni najbolji odnos cene i kvaliteta a o preciznosti peruna 731 ili ti Salvie 631 je neupitno govoriti!
Kolega, mozda si ti stekao ovakav utisak ali to ni priblizno nije tacno. Boca nije obavezna, niti ta sitna crevca koja spominjes.
Diana PCP se pravi u Kini i ja sam 99% siguran da je to identicna puskica kao SPA/Artemis/Airmax/SMK/FOX i druge (rebrandirane "marke").
Dalje, dijabole su potpuno iste za PCP i springere i sve ostale vidove vazdusnog oruzja, kalibar totalno ne zavisi od izvedbe nego od zelje korisnika. On ako hoce 5.5 ili 6.35 lupam isto ce ga kostati kutija uzeo PCP ili springera...

I za kraj, za uzivanje u ovom sportu je dovoljna slazem se i Slavija ili Perun (nadam se da su kvalitetne koliko i Slavija) a ako se ide na PCP potrebni su puskica i pumpa. Cak ni optika ne treba za neke modele jer imaju mehanicke nisane. Ako se i odluci na optiku, moze bukvalno da uzme bilo koju i sa najjeftinijim nosacima od 5e da je namontira i upuca i ne brine oko pomjeranja.

Sto kaze kolega goxy, da uzme CZ200 i da se odusevi vazdusnim oruzjem odmah...
Edit: Evo jos nekih odgovora ali nema sta svi se slazemo...

Ledeni

Post by Ledeni » Sun May 05, 2019 2:56 pm

pica pica wrote:
Sun May 05, 2019 2:17 pm
Ledeni wrote:
pica pica wrote:
Sat May 04, 2019 4:05 pm
Evo konkretno od mene: Najtoplije preporuke za AR8 jer je po kvalitetu daleko ispred Hasana! Mada bi ja ako je moguće zaobišao i AR8 zbog polimernog kundaka i beskorisnog fild nišana i kad već daješ pare, dodaš još malo i uzmeš dianu n-tec 350 premium. Em ima plemeniti izgled prave puške, plemenito drvo, podesive nišane i veoma veoma upotrebljive na 50m pa čak i dalje a sve zbog tanke mušice s kojom se veoma lepo nišani, a u pitanju je isti pakleni stroj ko i AR8.

@Ledeni:
Bez uvrede druže ali ni meni tvoja tvrdnja ne pije vodu. 170m/s jedva dobaci i moja Zbrojevka 631 deluxe s dijabolom od po grama, a ne ta zadtavica koja je blagi horor među springericama. Evo možemo skoknuti do Vrbasa kod g.Milovica da to sve lepo premerimo, pa ako ta zastavica ima 170m/s evo ja ću je za opkladu pojesti zajedno s optikom?! Ja tipujem na plafon 120-130m/s!

p.s.:Ah da..umalo zaboravih! Hvala za WARNING!
I za tebe važi ponuda. Nemoj da mi jedeš pušku :lol: ! Dođi, ponesi svoj hroni ako mom ne veruješ, pa da premerimo. Ako ima manje od 160 m/s, ja tebi odmah Zastavu (koja mi je draža od AT44), a u protivnom - ti meni ostavljaš Dianu. Može?

P.S. Jesi li se ti udostojio da pogledaš sve što sam pisao u odgovarajućoj temi o zastavi? Jesi li video video-snimke?
@Ledeni tako okruglo, sladunjavo i uverljivo piše da stičem utisak da bi sa tom njegovom zastavicom i Stiv Vonder pravio odlične grupe na 100 metara! A što se tiče opklade, opklada odpada! Ne kladim se i ne stavljam moju boginju na kocku kada je u pitanju tjunirano oružije, samo fabrička izvedba dolazi u obzir!!!
;)
Bez uvrede, ali ti si dečko neozbiljan. To što izbegavaš konkretne odgovore i predloge najbolje govori o tebi. Više ti se neću obraćati, osim ako ipak prihvatiš opkladu. ;)

kircan
Moderator Foruma

Post by kircan » Sun May 05, 2019 3:38 pm

pica pica wrote:
A podrezumeva: Da će uz pušku mu uvaliti ne samo optiku nego još sto q...oekakvih gedžeta tipa: pumpa, boca, oringova, crva, nastavaka za creva i raznih crevčica koja su naravno "neophodna" za uživanje u prirodi i gađanju. Pa onda skupe dijabole pošto je veći kalibar, pa rezervne okvire, tronožce i postolja koja samo koštaju ko prosečna springerica, a gde je tek optika jer sa pcp može i moja baba da slaže grupe na 100m,
Mozes li molim te da mi navedes koja sitna crevca spominjes koja trebaju za pcp a ne trebaju za spring pusku i koja im je cena?
Cisto da vidim da li stvarno znas o cemu pricas ili samo lupas pausalno?
Hammerli 850 4,5- never forgotten :(
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Fx Streamline 6.35 & Optisan 6-24x56i
Diana Eleven 4,5

skorpio

Post by skorpio » Sun May 05, 2019 3:49 pm

Ledeni wrote:
Sun May 05, 2019 2:56 pm
pica pica wrote:
Ledeni wrote:

;)
Bez uvrede, ali ti si dečko neozbiljan. To što izbegavaš konkretne odgovore i predloge najbolje govori o tebi. Više ti se neću obraćati, osim ako ipak prihvatiš opkladu. ;)
Ja imam osecaj da je covek na forumu samo se svadja , pametuje , izigrava iskustvo koje niti ima niti ce imati .
Jednostavno kao da je ovde da radi protiv foruma , citam njegove komentare i ne verujem sta sam procitao...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Ada

Post by Ada » Sun May 05, 2019 4:02 pm

Није ми јасно зашто човека неко саветује да прво троши паре на спрингерицу да се тобоже вешти на њој, па када се извежба да онда поново даје паре на ПЦП ?Зашто два пута стварати трошак ? Мишљења сам да су ПЦП пушке у свему испред опружара (осим у матријалним средствима која је потребно издвојити) и да је најбоље да ако човек и нема искуства са било којом врстом ваздушних пушака да је боље да се учи на нечему што је напредније али и доста теже за савладати ,мислим на ПЦП пушке (у том процесу доста ће научити и о балистици, оптикама, и разним другим факторима који утичу при гађању на већим даљинама ,итд)Не уче у војсци гађање праћком ако већ постоји пиштољ или пушка .Сматрам да када савлада ПЦП пушку да ће му после знатно лакше бити да гађа и са спрингерицом јер ће знања која је стекао моћи да примени и на гађање са истом. Што се тиче ПЦП-а ... уфффф што неко од наших не почне са увозом Vulcan пушака ? Мислим да те пушке вреде годину дана кривљења кичме у хладњачи !

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 4:10 pm

skorpio wrote:
Sun May 05, 2019 3:49 pm
Ledeni wrote:
Sun May 05, 2019 2:56 pm
pica pica wrote:

;)
Ja imam osecaj da je covek na forumu samo se svadja , pametuje , izigrava iskustvo koje niti ima niti ce imati .
Jednostavno kao da je ovde da radi protiv foruma , citam njegove komentare i ne verujem sta sam procitao...
..pre će biti da ti ne možeš da poveruješ da neko ima svoje sopstveno mišljenje! A osim svog mišljenja ničije ne priznaješ! Od početka si arogantan, šlihtaš se administraciji i spinuješ moje komentare kako su zlonamerni! Ako te toliko nerviram što jednostabno me ne staviš na ignor, nego ideš po forumu za mojim komentarima i čudiš se i snebivaš ķo neka snebivljiva aždaja, a tebe ustavari ima po celom forumu i u svim oblicima! Čak iako kao sad nemaš šta da kažeš, onda bar napišeš "potpisujem" ili "jako lepo rečeno" ali obavezno to nadovežeš na komèntar admina! Ništa ne košta, a puno vredi? Zapitaj se kakav ti utisak onda ostavljaš na ostale? Džaba ti svo znanje ovog sveta ako omalovažavaš u startu nove članove! Toliko iako znam da će i ovo biti obrisano pošto ćeš druknuti i ovaj post kao uostalom sve druge, a jedino tvoj off ostaje netaknut...
Last edited by pica pica on Sun May 05, 2019 4:20 pm, edited 2 times in total.

sash

Post by sash » Sun May 05, 2019 4:13 pm

😄😂🤣
FX Wildcat Mk2
Optisan 6-24x50 F1

pica pica

Post by pica pica » Sun May 05, 2019 4:16 pm

kircan wrote:
Sun May 05, 2019 3:38 pm
pica pica wrote:
A podrezumeva: Da će uz pušku mu uvaliti ne samo optiku nego još sto q...oekakvih gedžeta tipa: pumpa, boca, oringova, crva, nastavaka za creva i raznih crevčica koja su naravno "neophodna" za uživanje u prirodi i gađanju. Pa onda skupe dijabole pošto je veći kalibar, pa rezervne okvire, tronožce i postolja koja samo koštaju ko prosečna springerica, a gde je tek optika jer sa pcp može i moja baba da slaže grupe na 100m,
Mozes li molim te da mi navedes koja sitna crevca spominjes koja trebaju za pcp a ne trebaju za spring pusku i koja im je cena?
Cisto da vidim da li stvarno znas o cemu pricas ili samo lupas pausalno?
Crevo za bocu! Crevo za pumpu! Nastavak za pumpu! Nastavak za bocu! Inače nastavak za pumpu postoji mkI 14900rsd i mkIi 16900
...da se razumemo to su tri mesingana šrafića ljudi moji dal je realno da to toliko košta!!!???

Post Reply