preregistracija oružja

Propisi, zakoni, veština gađanja, iskustva, itd...
wooyadeen
Site Admin

Re: preregistracija oružja

Post by wooyadeen » Fri Nov 23, 2018 3:22 pm

skorpio wrote:
Fri Nov 23, 2018 2:58 pm
Nigde logike , zna li iko ko je ovlasteni oruzar a da isti ima licencu o utvrdjivanju kategorije oruzja , a da to nije zavod za ispitivanje oruzja u Kragujevcu i koliko kosta ta igranka .
U okruznom mupu mi rekli ne priznaju fabricke podatke (papire o oruzju) vec mora potvrda od ovlastenog lica ...
Beograd i okolina mogu komotno u "Trofej Commerce", za Vojvodinu je bliži "Milović Univerzal". Takođe sam čuo i da se kategorizacija može obaviti i u nekim policijskim stanicama, ali je to neproverena informacija.
Steyr Challenge HFT 4.5mm, Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50x60
CZ200s 4.5mm, Hawke Panorama 3-9x40
Anschutz 335 4.5mm, UTG 4x32 AO

sash

Post by sash » Fri Nov 23, 2018 5:15 pm

greska moja, Voja je u pravu , nije Hunter nego Trofej.
hvala na ispravci ;)

Furioso

Post by Furioso » Fri Nov 23, 2018 7:14 pm

beretta wrote:
Fri Nov 23, 2018 8:35 am
Mislim da je kolega Furioso pitao da li treba placati bilo kakvu prijavu Mup-u ako dokaže da je puska D kategorije (cal. 4.5, manje od 10.5 joula i V0<200m/s). Predpostavljam da nisu toliki slepci da naplaćuju to. Dovoljno je što izlažu ljude trošku da moraju kod oružara za testiranje brzine i dobijanje potvrde...pa još ako prave problem oko žigosanja.... Pretpostavljam da ko dobije potvrdu da je D kategorije samo morati da obavesti nadležni MUP o tome i da ga brišu iz evidencije za oružani list, misli, tako bi bar bilo pošteno od nepoštene države :(
Ja samo čekam da neki inbecil puca po ljudima sa vazdusarom i onda država to iskoristi da uvede neki godišnji porez, ništa me ne bi čudilo.
Tako je beretta
Diana 34 classic 4.5mm
Nikko Stirling mountmaster AO3-9x40MD

kircan

Post by kircan » Fri Nov 23, 2018 10:38 pm

wooyadeen wrote:
Fri Nov 23, 2018 12:11 pm
Nisam neki Anjnštajn ali mi potpuno logično zvuči da onaj ko vozi bicikl sa motorom mora poznavati propise, onaj ko vozi aubomobil mora imati položene i propise i B kategoriju. Vozač kamiona mora znati zakone pod koje on potpada i tako dalje.

Naravno da onaj ko poseduje oružje mora poznavati zakone koji isto regulišu. Naravno da se mora interesovati i o promeni zakona. Oružje nije igračka. Ja bih postojeći zakon promenio utoliko da onaj ko drži oružje (svejedno da li trofejno, vazdušno ili vatreno) mora da prođe i psihijatra i psihologa.
Ja se potpuno slazem sa tobom u vezi psihijatrijskog pregleda, ali mislim da je veci problem sto ljudi koji su u vlast u ovoj zemlji nigde ne bi mogli da prodju psiho test. Pa jebote, ministar vojni nam ima unutrasnje monologe, a o ostalim ne bih trosio reci.
Ja stvarno ne mislim da evidencija oruzja sprecava kriminal. Budale u nasoj zemlji koje su ubijale ljude su to radile i iz nelegalnog kao i iz legalnog oruzja. Onaj ko hoce nesto da napravi naci ce nacin. I Prostitucija i droga su nelegalne pa imas toga koliko hoces, nazalost.
Tako da mislim da se cela ova prica u vezi sa registracijom oruzja ipak samo svodi na taxe i nista vise ni manje.
Hammerli 850 4,5
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5

kontrolor

Post by kontrolor » Fri Nov 23, 2018 11:20 pm

Jednostavno su mogli da traže da se dostavi lekarsko uverenje, ali kod nas mora sve da bude komplikovanije (skuplje) i nije mi jasno kako su došli do cifre (za vatreno oružje)od 5.420 din."taksa za preregistraciju oružja", 600 din "taksa za oružani list" i 900 din. za "oružani list" koji ću dobiti kada bude gotov. Još me zanima koliko će mi uzeti puškar za proveru brzine, a i to ću uskoro saznati.
Slavia 631 4,5 mm
Diana 350 magnum 4,5 mm + Bushnell Trophy XLT 3-9 x 40
Zoraki HP-01 Ultra 4,5 mm

zvezdan

Post by zvezdan » Sat Nov 24, 2018 12:05 am

stvarno ste zemlja čuda ........
FX Royale 500, Sightron SIII ss ,Fx no limit

com

Post by com » Wed Dec 05, 2018 1:26 pm

ne zaboravite da ako na starim vp koje potpadaju u C kat. nemate okrugli zig zzo moracete da platite i to

Post Reply