Kupovina springerice

Propisi, zakoni, veština gađanja, iskustva, itd...
Markony

Kupovina springerice

Post by Markony » Fri May 03, 2019 10:05 pm

Jos jednom pozdrav svima. Kao sto i naslov teme kaze, resih da pazarim sebi ljubimca. Prvi u vlasnistvu iako sam vec rekreativno (ne toliko cesto doduse) pucao iz ,,vazdusare". Nznm koji su bili proizvodjaci i modeli, uglavnom zavoleh ovaj sport.. Koja je dilema.. Naime buduci da sam dobrih nekoliko dana proveo na google i youtube, gledao testiranja i predstavljanje tone modela razlicitih proizvodjaca springerica i uzimajuci u obzir ono sto ja zelim dosao sam do najuzeg izbora, tacnije dvoumim se izmedju dva modela.. Jedan je Diana 350 magnum premium a druga (u istom cenovnom rangu) Walther lgv Master pro. Walther dolazi sa 16j/23j i pocetnom brzinom 295 m/s (za 23j i 4,5) Diana cak 30j 340m/s po fabrickoj specifikaciji.. Jasno mi je da jacina puske uslovljava i optiku (samim tim i cenu iste) medjutim nagovestili su mi u ovlascenoj radnji iz Novog Sada da bih zeljenu pusku mogao da cekam mesec dana a i duze , sto znaci da cu ceo godisnji odmor provesti puske bez.. Konkretno pitanje, da li se isplati cekati na LGV i ukoliko bih kupio pomenutu Dianu koliko novca bi me izasla optika koja bi bila kompatibilna sa 30j (ili 32j ukoliko uzmem 5,5 )? Hvala unapred.. I jos jedno pitanje.. Ukoliko sacekam lgv, u opciji 23j/5,5 koliko veci kalibar utice na samu preciznost puske ili je ovo za amatera neznatna razlika..?
Walther LGV MasterPro
Nikko Stirling AirKing 3-9x42

kircan
Moderator Foruma

Post by kircan » Fri May 03, 2019 11:20 pm

Pozdrav kolega,
kao sto su meni napomenuli kad sam postavio isto pitanje, tako cu i ja tebi. Nemoj se previse odusevljavati brzinom, nije bas ni toliko vazna. Lakse je gadjati sa puskom koja ne trza kao mazga i koja ima zvuk kad lupi opruga kao da je fica udario u spaceka. Puske koje pominjes nemam i nisam gadjao iz njih, tako da ne mogu da ti dam savet u tom pogledu.
Mogu ti pomoci svojim iskustvom sa hammerli850 koje isto ima su novom sadu. Puska na co2, tiha, precizna izuzetno i nema lupanja, treskanja i mozes montirati optiku bez bojazni da ces je polomiti. Nudi dosta mogucnosti za modifikacije, od adaptera za mali co2 do prebacivanja na hpa.
Sve se ipak svodi za sta hoces da je koristis i na koje daljine zelis da gadjas.
Ovde mozes da vidis moja iskustva sa istom https://airguns-srbija.com/forum/viewto ... ?f=1&t=657
takodje prelistaj sekciju sa springericama i vidi sta su sve ljudi pisali.
Zaboravih da pomenem da je ova puska u tom cenovnom rangu u kome su ti i ove dve.
Hammerli 850 4,5- never forgotten :(
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Fx Streamline 6.35 & Optisan 6-24x56i
Diana Eleven 4,5

skorpio

Post by skorpio » Fri May 03, 2019 11:55 pm

kircan wrote:
Fri May 03, 2019 11:20 pm
Pozdrav kolega,
kao sto su meni napomenuli kad sam postavio isto pitanje, tako cu i ja tebi. Nemoj se previse odusevljavati brzinom, nije bas ni toliko vazna. Lakse je gadjati sa puskom koja ne trza kao mazga i koja ima zvuk kad lupi opruga kao da je fica udario u spaceka. Puske koje pominjes nemam i nisam gadjao iz njih, tako da ne mogu da ti dam savet u tom pogledu.
Mogu ti pomoci svojim iskustvom sa hammerli850 koje isto ima su novom sadu. Puska na co2, tiha, precizna izuzetno i nema lupanja, treskanja i mozes montirati optiku bez bojazni da ces je polomiti. Nudi dosta mogucnosti za modifikacije, od adaptera za mali co2 do prebacivanja na hpa.
Sve se ipak svodi za sta hoces da je koristis i na koje daljine zelis da gadjas.
Ovde mozes da vidis moja iskustva sa istom https://airguns-srbija.com/forum/viewto ... ?f=1&t=657
takodje prelistaj sekciju sa springericama i vidi sta su sve ljudi pisali.
Zaboravih da pomenem da je ova puska u tom cenovnom rangu u kome su ti i ove dve.
Potpuno realna i tacna konstatacija , ako bas mora jedna od navedenih onda walther ali imas kao sto kolega napisa puno teksta o springericama citaj razmisljaj i ne veruj youtuberima...
Hatsan bt 65 5.5 cal. Nikko Stirling Gold Crown 4.5 - 14 x 50

Markony

Post by Markony » Sat May 04, 2019 11:28 am

Pre svega hvala na dobrodoslici a zatim i na savetu.. Svakako je klasicna springerica ono sto sam naumio (nikad se ne zna mozda se bas navucem pa ne stanem na jednoj pusci) svestan prednosti nove filozofije vazdusnih pusaka ali i mana.. Citam, gledam, razmisljam.. nadam se da cu vrlo brzo biti u mogucnosti da predstavim svog ljubimca.. za sad cekam momke iz Peloponeza da se jave sa vise info o porudzbini..
Walther LGV MasterPro

skorpio

Post by skorpio » Sat May 04, 2019 11:46 am

E pa neka je sa srecom kupovina prve :D ali ako bolujes od ove nase bolesti , neces stati na jednoj :lol:

Markony

Post by Markony » Sun May 05, 2019 4:49 pm

[/quote]
Ne znam kako mi ovo promaklo!!! :D

Btw: Kao što iz prvih taktova tvog prvog posta si napisao (ono boldovano), stekao sam utisak da si se već odlučio, jer sigurno se ne odnosi na "boginju" pošto je ona ženskog roda!
A najbolje bi bilo da i ti odma predeš na PCP puške i završiš poso... 8-)
[/quote]

Pozdrav i tebi.. pa da, ,,taj Walther" samo cekam odgovor radnje ,,Boginja" je drugi izbor.. :D
A pcp-a sto se tice, nekako smatram za sad lakse mi je sa ,,klasikom" da zapocnem pricu pa posle nekoliko tona dijabola sto da ne.. Jasne su mi prednosti novih pusaka ali iskreno vise sam za old school varijantu.. Otom, potom .. jedva sam zenu ubedio i za lgv da je to jedino sto mi jos u zivotu fali.. (naravno optika, fotrola, stalak.. to ce biti naknadno iznenadjenje).. :lol:
Walther LGV MasterPro

Markony

Post by Markony » Mon May 06, 2019 4:08 pm

Ako neko moze da me posavetuje.. shvatio sam citajuci da ima mnogo nas ,,zelenih" koji bi ,,samo nesto da pitaju'.. Elem, necu javno da prozivam nikog, tacnije sacekacu jos dan dva za info o lgv koji cekam vec preko nedelju dana.. medjutim sve sam blizi odluci da ne provedem bas ceo godisnji bez puske.. (opsiran ko moja pokojna baba Zivka).. Ukoliko odpadne opcija lgv-a Diana ,,Boginja" isplivava na prvo mesto.. Medjutim 350 magnum premium ili 350 N-tec premium (.177)? Covek iz radnje mi je posavetovao N-tec verziju a citam mnogi u stare puske umesto klasicne opruge ubacuju gasni klip.. (manji trzaj, duzi vek ) Da li gasni klip nosi sa sobom samo pozitivne strane i znaci li taj ,,manji trzaj" manja verovatnoca za unistavanje optike? .Nikko Stirling Panamax 3-9x50 HMD AO je tacna oznake optike koju sam zamislio i dianin nosac optike sa amortizacijom trzaja.. Da li sam u toj kombinaciji ,,bezbedan" imajuci u vidu snagu pomenutog modela (32j)?
Walther LGV MasterPro

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Mon May 06, 2019 4:34 pm

Markony wrote:
Mon May 06, 2019 4:08 pm
Ako neko moze da me posavetuje.. shvatio sam citajuci da ima mnogo nas ,,zelenih" koji bi ,,samo nesto da pitaju'.. Elem,
Forum služi da se pitamo i odgovaramo.
Markony wrote:
Ukoliko odpadne opcija lgv-a Diana ,,Boginja" isplivava na prvo mesto.
Ja svakako bih pre uzeo LGU pa tek onda LGV, Diana nije u toj klasi.. ogromna je razlika u dizajnu, kvalitetu i nameni.

Markony wrote:
Medjutim 350 magnum premium ili 350 N-tec premium (.177)? Covek iz radnje mi je posavetovao N-tec verziju a citam mnogi u stare puske umesto klasicne opruge ubacuju gasni klip.. (manji trzaj, duzi vek ) Da li gasni klip nosi sa sobom samo pozitivne strane i znaci li taj ,,manji trzaj" manja verovatnoca za unistavanje optike?
Nikada ne slušaj čoveka iz radnje. To ti je najveći neprijatelj. Dobar trgovac je onaj koji ti proda ono što nisi hteo da kupiš. To su uglavnom laži, gasni klip nema nimalo manji trzaj (možda je čak i daleko jači) u pitanju je drugačiji tip trzaja. Opruga ima ravnomerni bidirekcioni trzaj dok je kod gasnog klipa trzaj od udara klipa daleko jači od inicijalnog trzaja pri pokretanju klipa. Laž je da gasni klip ne lomi optike... apsolutno je isto opruga ili gasni klip.
Markony wrote:
Da li gasni klip nosi sa sobom samo pozitivne strane i znaci li taj ,,manji trzaj" manja verovatnoca za unistavanje optike?
Da je gasni klip bolji od opruge, vrhunski proizvođači bi ga ugrađivali u najbolje modele.

Markony wrote:
Nikko Stirling Panamax 3-9x50 HMD AO je tacna oznake optike koju sam zamislio i dianin nosac optike sa amortizacijom trzaja.. Da li sam u toj kombinaciji ,,bezbedan" imajuci u vidu snagu pomenutog modela (32j)?
Ja ne bih smeo da garantujem ni ako kupiš najtvrđu optiku i najmekši nosač. Ljudi sa ovog foruma su lomili airking u zr mount-u, pred svedocima.
Walther LG400 + BigNikko

Markony

Post by Markony » Mon May 06, 2019 5:56 pm

Hvala na odgoru.. Znaci jer jedno je izvlacenje zakljucka na osnovu slicnih dilema a potpuno drugo konkretan odgovor na konkretno pitanje.. Lgu zakljucujem predstavlja jednu od najpreciznijih springerica (koliko procitah na netu) dok lgv ne zaostaje mnogo a meni licno vise srcu lezi.. i nekako zlatna sredina domet/snaga.. (to je moj zakljucak makar..). Citao sam dosta i o ,,inzinjeringu" same puske na osnovu cega je pojedini svrstavaju u pravi premium.. Medjutim cekanje me izludjuje.. Bilo kako bilo zahvalan sam na informacijama i savetima iskusnijih u ovom sportu/ljubavi.. Nadam se da cu uskoro biti u mogucnosti da predstavim kupovinu, pa da davim oko upucavanja puske, gde pucati i td.. (znam ima vec tema :))
Walther LGV MasterPro

wooyadeen
Site Admin

Post by wooyadeen » Mon May 06, 2019 6:13 pm

Markony wrote:
Mon May 06, 2019 5:56 pm
Citao sam dosta i o ,,inzinjeringu" same puske na osnovu cega je pojedini svrstavaju u pravi premium.. Medjutim cekanje me izludjuje...

"Jer sreća je lepa samo dok se čeka,
dok od sebe samo nagoveštaj da."
(Desanka Maksimović)

Diana 350 je takođe lepa i dobra puška, ali ćeš imati muke sa optikom i svačim još. Mislim da to nije puška za početnika.
Walther LG400 + BigNikko

SMD

Post by SMD » Mon May 06, 2019 6:40 pm

Markony wrote:
Mon May 06, 2019 5:56 pm
lgv ne zaostaje mnogo a meni licno vise srcu lezi.. i nekako zlatna sredina domet/snaga.. (to je moj zakljucak makar..)
Sta podrazumijevas pod domet/snaga?!
Sa springerom 16J snage sam bez problema pucao na 60m a sa PCP se to produzi na 100 lagano...
Meni a mislim i vecini ljudi na forumu, bitnija je preciznost nego snaga a i ti ces nadoci na to kad tad. :)

Ledeni

Post by Ledeni » Mon May 06, 2019 7:00 pm

Meni je bitna i snaga. Nije isto kad na 150-200 metara udari o gong i čuje se "ting" i kad se čuje "DONG!" :lol: A pre toga se kroz optiku vidi pogodak, pa onda malo prođe, pa se čuje "DONG!" :D

Markony

Post by Markony » Mon May 06, 2019 8:21 pm

Pa iskreno na prvom mestu mi je da se radi o proverenom kvalitetu a opet da nije hitec spacy posle 3000-te.. Svestan sam da sam apsolutni pocetnik i da imam mnogo da ucim/vezbam.. nemam afinitete kao sto neko rece u jednoj temi ,,da probijam vrata od stojadina na 100m" ili da idem u krivolov nedaj Boze a opet voleo bih da bude ,,ozbiljnija" puska u smislu da kad savladam manje distance mogu da povecavam odstojanje mete na neki next level.. Moguce da gresim medjutim dosta tekstova i tutorijala sam prosao na temu lgu/lgv.. tako da 4,5 23j nije ,,slaba" puska a nije ni 32j i vise koliko ima magnum npr i pcp puske.. Msm nekako sam ubedjenja da pomenuti walther (u zavisnosti od mog umeca naravno) bude puska za precizno gadjanje a opet i za cepove flasa, limenke i td.. ma da uzmem ja prvo pusku pa cemo lako slabije/jace .. :)
Walther LGV MasterPro

kircan
Moderator Foruma

Post by kircan » Mon May 06, 2019 8:28 pm

Markony wrote:
Mon May 06, 2019 8:21 pm
Pa iskreno na prvom mestu mi je da se radi o proverenom kvalitetu a opet da nije hitec spacy posle 3000-te.. Svestan sam da sam apsolutni pocetnik i da imam mnogo da ucim/vezbam.. nemam afinitete kao sto neko rece u jednoj temi ,,da probijam vrata od stojadina na 100m" ili da idem u krivolov nedaj Boze a opet voleo bih da bude ,,ozbiljnija" puska u smislu da kad savladam manje distance mogu da povecavam odstojanje mete na neki next level.. Moguce da gresim medjutim dosta tekstova i tutorijala sam prosao na temu lgu/lgv.. tako da 4,5 23j nije ,,slaba" puska a nije ni 32j i vise koliko ima magnum npr i pcp puske.. Msm nekako sam ubedjenja da pomenuti walther (u zavisnosti od mog umeca naravno) bude puska za precizno gadjanje a opet i za cepove flasa, limenke i td.. ma da uzmem ja prvo pusku pa cemo lako slabije/jace .. :)
mIslim da je napjpametniej da krenes sa necim. Pametan covek sa uci na tudjim greskama, a budala na svojim. Koliko sam primetio, ovaj forum je pun budala u tom smislu. Ja mozda donekle i prednjacim, kupio 4 puske od februara 2018 a prodao 2. Nije da nisam bio zadovoljan, svaka od njih mi je bila super zbog necega a opet neke stvari su nedostajale. Kad krenes, videces i sam sta zelis i kuda ce te odvesti ovo, osim opsesivno - kompulsivno kupovanje svih sitnica, delova, meta itd.

Drugi deo je kupovina optike a tu je situacija malo komplikovanija.

Sve u svemu, kupi nesto, igraj se i uzivaj, vidi jel te ovaj hobi privlaci i da li ces na kraju kao ja sedeti na forumu bar sat dnevno, gledati opsie pusaka, gledati na aliju 3789 razlicitih nosaca optika ili ces ostati normalan.
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Diana Eleven 4,5

Markony

Post by Markony » Mon May 06, 2019 8:36 pm

kircan wrote:
Mon May 06, 2019 8:28 pm
Markony wrote:
Mon May 06, 2019 8:21 pm
mIslim da je napjpametniej da krenes sa necim. Pametan covek sa uci na tudjim greskama, a budala na svojim. Koliko sam primetio, ovaj forum je pun budala u tom smislu. Ja mozda donekle i prednjacim, kupio 4 puske od februara 2018 a prodao 2. Nije da nisam bio zadovoljan, svaka od njih mi je bila super zbog necega a opet neke stvari su nedostajale. Kad krenes, videces i sam sta zelis i kuda ce te odvesti ovo, osim opsesivno - kompulsivno kupovanje svih sitnica, delova, meta itd.

Drugi deo je kupovina optike a tu je situacija malo komplikovanija.

Sve u svemu, kupi nesto, igraj se i uzivaj, vidi jel te ovaj hobi privlaci i da li ces na kraju kao ja sedeti na forumu bar sat dnevno, gledati opsie pusaka, gledati na aliju 3789 razlicitih nosaca optika ili ces ostati normalan.
Xaxaxaxa.. odlicno! Ali msm da je opsesivno kompulzivni poremecaj vec uzeo maha.. jos nisam ni pusku uzeo a stigao sam do sitnica.. inace ,,pametan sam" s novcem a opet sad ne preispitujem sebe 15 puta ,,da li je pametno". Vidim ovde ima dosta druzeljubivih ljudi i nadam se u buducnosti nekom druzenju (odusevila me poseta kolega s foruma domacinu u komsiluku) prvo da ispucam par tona dijabola da ne budem predmet podsmeha.. :)
Walther LGV MasterPro

kircan
Moderator Foruma

Post by kircan » Mon May 06, 2019 8:41 pm

Ma nema sta da brines za podsmeh, ko se nasmeje zbog rezultata i grupa po meni treba da poseti neke ustanove, mogao si primetiti da ovo nije takmicarska, nego mu vise dodje kao grupa za podrsku za neizlecene puskomane. Ima stvarno jako finog sveta, a sad pare u budjelar, pravac radnja i reci zeni da je kostala do 12.000 dinara.
Umarex SP 50 4,5
Hatsan Flashpup 5,5
Diana Eleven 4,5

Markony

Post by Markony » Mon May 06, 2019 8:54 pm

kircan wrote:
Mon May 06, 2019 8:41 pm
Ma nema sta da brines za podsmeh, ko se nasmeje zbog rezultata i grupa po meni treba da poseti neke ustanove, mogao si primetiti da ovo nije takmicarska, nego mu vise dodje kao grupa za podrsku za neizlecene puskomane. Ima stvarno jako finog sveta, a sad pare u budjelar, pravac radnja i reci zeni da je kostala do 12.000 dinara.
xaxaxa.. prvo je videla cenu za dianu 350 ntec premium lux, pa joj walter lakse pao.. a radnju jurim vec 10 dana cekam info kad stize porudzbina u kom kalibru i snazi.. za optiku i sitnice tek smisljam opravdanje..
Walther LGV MasterPro

skorpio

Post by skorpio » Mon May 06, 2019 9:22 pm

Ma sve si super smislio, nego razmisli jos jednom oces li da krenes tim putem :) ovo ti je bolest za koju leka nema i nece ga biti :lol: :lol: :lol: Ako te nisam razuverio zelim ti puno srece i gomilu ispucanog olova sa sve zadovoljnim osmehom :lol:

Markony

Post by Markony » Tue May 07, 2019 10:22 am

Drugari lgv (4,5mm 23j) je rezervisan, porudzbina stize .. (2 nedelje), uh kakav neizdrz! Ali ako smem da se ne slozim sa nasom jednom od najvecih spisateljica, nadam se da ce sreca biti jos veca kada osetim taj drveni kundak u svojim rukama.. :) :) :)
Walther LGV MasterPro

pica pica

Post by pica pica » Tue May 07, 2019 10:26 am

Markony wrote:
Tue May 07, 2019 10:22 am
Drugari lgv (4,5mm 23j) je rezervisan, porudzbina stize .. (2 nedelje), uh kakav neizdrz! Ali ako smem da se ne slozim sa nasom jednom od najvecih spisateljica, nadam se da ce sreca biti jos veca kada osetim taj drveni kundak u svojim rukama.. :) :) :)
U svakom slučaju čestitam i da prođu brzo te dve nedelje!
Slavia 631 Lux cal.: 4,5mm (.177)
Diana 350 N_TEC Magnum Premium cal.: 4,5mm (.177)
Diana Riflescope 4-16x40 AO & BullSeye ZR-Mount

Post Reply