Pravilnik WTFT

Pucanje u metu
Post Reply
sale

Pravilnik WTFT

Post by sale » Wed Sep 26, 2012 12:19 pm

Dragi prijatelji, pokušao sam da najbolje što sam mogao, prevedem Pravilnik WTFT. Sve vaše ispravke i komentari su dobrodošli. Nadam se da ćemo uskoro uspeti da organizujemo prvi FT (ili HFT) meč u Srbiji i da ćemo u nekom doglednom vremenu napraviti i neko udruženje...
Attachments
Pravilnik.zip
(133.17 KiB) Downloaded 150 times
легендарная пневматическая винтовка
Байкал ИЖ-38

Put-in

Post by Put-in » Wed Sep 26, 2012 5:00 pm

Svaka čast na trudu i uloženom vremenu.
Uopšte ne bi bilo loše organizovati jedan FT skup negde na našem terenu. Jedino što može da nas koči je nedostatak pušaka :lol:

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Wed Sep 26, 2012 9:07 pm

da, to bi bio najveći problem.
i nedostatak padajućih meta :)
sve ostalo bi smo lako. ali nikad ne reci nikad putinko, ko zna, mozda sledeće godine stvarno organizujemo nešto!
http://www.airguns-srbija.com
Discovery .22,M-Rod trigger,Hawke AirMax 4-12x50

sale

Post by sale » Thu Sep 27, 2012 7:59 am

Nedostatak pusaka, a boga mi i zainteresovanih strelaca moze da bude problem, ali... Uvek mozemo da pucamo sa onim sto imamo. Pravila se mogu neznatno prilagoditi, odnosno biti vise u duhu HFT. Tada ni nedostatak optike nije preveliki problem.
Pre dosta godina sam sa svojom "entry level" puskicom IZ-38 (koju i dan danas obozavam) pogadjao mete adekvatne velicine :) za HFT sa razdaljine vece od 30m. Sa prilicnim uspehom. Sada poooolaaako radim tuning puske (vreme je ucinilo svoje). Narucio sam Titan XS007 oprugu (verujem da ce pojacati snagu), kupio sam novu zaptivku klipa, razmislicu da li (mada mi deluje da nije potrebno) cu naruciti i novi klip... Smem da se kladim da ce "razvaljivati" na "velikim" daljinama. Posto sam na strelistu koristio noviju varijantu Zastavine vazdusne puske, secam se da je "izik" (kako je Rusi zovu) bio puska daleko vece snage. Da ne gnjavim... Nije bitno oruzje, bitno je druzenje! Boze moj, vremenom cemo sigurno napraviti nesto ozbiljno. Polako.
Байкал ИЖ-38

Put-in

Post by Put-in » Thu Sep 27, 2012 12:23 pm

NIsam rekao da će biti nikad. Što se mene tiče, još ima šanse da se održi čak i ove godine. Ceo oktobar najavljuju da će biti fino vreme. Bitnija je lokacija, gde to organizovati. Za broj učesnika se ne bojim, bilo bi ih najmanje 10, što bi za prvi susret bilo sasvim dovoljno. Ali kao što rekoh, fale nam alatke za takav poduhvat.

sale

Post by sale » Thu Sep 27, 2012 1:10 pm

@put-in

vidi, ako blago "ispoliramo" pravila i dozvolimo koriscenje bilo koje puske (kao u HFT) sa i bez optike, verujem da nece biti problem. Ja (a nisam neki strucnjak) kao najveci problem vidim METE. Treba nastekati 30 do 50 istih. Pa, ova disciplina je nastala pr 30 godina u ovakvom, otvorenom, maniru. Zasto to da ne pokusamo u Srbiji, na slican nacin, 30 godina kasnije. Ipak je u pitanju pocetak.
Байкал ИЖ-38

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Thu Sep 27, 2012 6:53 pm

ne treba nam 30-50 meta, dosta je i 10 za pocetak.
ali ne znam da li ih mozemo skupiti toliko :) a da kupimo, treba nam 200 evara :)
ili ako je neko dobar sa ovima iz Canone, da nas sponzorisu :mrgreen:

sale

Post by sale » Fri Sep 28, 2012 9:54 am

Pogledajte topic HFT. Ubacio sam tamo pravila za ovu disciplinu. Cini mi se da je nesto prihvatljivija za nase uslove sa aspekta "tehnickih" zahteva. Iskreno, ne verujem da cu imati toliko love da izdvojim za puskicu koju bih hteo da kupim. Bar ne dok se ne zarazim sasvim. Mislim... 600tinak dolara (u USA), je ovde priblizno dva puta toliko u EUR (grci bukvalno tako odredjuju cene). Hvala, ali ne hvala! :P Dajte, bre, da probamo da napravimo neko "druzenje uz vazdusne puske", pa da vidimo sta ce od toga da ispadne. Znam, znam... Dosadan sam. :lol:
Байкал ИЖ-38

Put-in

Post by Put-in » Fri Sep 28, 2012 4:06 pm

Pa gledaj, Možemo da gađamo i u limenke, nije to problem (bitno je druženje), ali malo je veći problem sa čime ćemo da gađamo, jer dosta tog alata nije baš tako lako prenosivo iz "tehničkih" razloga. Sledeće, gde bi se to održalo?

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Fri Sep 28, 2012 7:52 pm

ma ce nadjemo lokaciju, nego koliko nas moze da dodje tu, i da pri tom ponese i vazdusaru sa sobom - problemi u saobracaju i sl (nositi u busu i nije zgodno) i da ne nabrajam.
ili negde u blizini bgd, gde nam je najveci broj populacije, pa da svima bude lakse. mogu da dodju i oni koji su razoruzani da tako kazem, pa moze vise ljudi pucati iz iste puske?

sale

Post by sale » Mon Oct 01, 2012 8:23 am

Po svom dobrom starom obicaju, ne razmisljam o svim aspektima problema... Put-in, potpuno si u pravu. Prenosenje vazdusne puske bez sopstvenog prevoza moze biti podlozno "kritici okoline" i eventualno zainteresovati sluzbena lica. :D A to nam ne bi odgovaralo. Sto se lokacije tice , Stefane, slazem se da je okolina Beograda najlogicnija (ali ja sam iz Sapca, pa mi to nije previse daleko)... Ljudi pogledajte airsoftere. Oni su toliko zarazeni svojim hobijem da ne obracaju paznju na razdaljine. Na milsim susretima ih bude 50 i vise, na IPSC action air susretima 20 i vise... A pazite, prenosenje replike M-16 ili AK-47 nije mnogo manji problem nego prenos vazdusne puske. E, sad... Mete su druga prica!!! Kako organizovati streliste, to je sustinski problem. Gde? Kada? Kako opremiti?

Stefane (Put-in, za tebe ne znam) razumeo sam da si ti bio u HR na FT takmicenju. Kako bi ti to organizovao kod nas?
Байкал ИЖ-38

Put-in

Post by Put-in » Mon Oct 01, 2012 11:39 am

Bio i ja ;)
Treba nam oko 10 meta padajućih, a to je kod nas teško naći, jer kako reče Stefan, ima ih samo Canona iz Leskovca, i to ne uvek i to uglavnom imaju pacove :lol: Osim meta, treba nam volja i puške.
Da moj ćale i brat nisu zasadili milion voćki na Avali, to bi bilo odlično mesto za FT jer ima oko 50 ari brdovito ravnog ;) Ali ovako je na žalost neupotrebljivo.

sale

Post by sale » Mon Oct 01, 2012 11:44 am

@put-in

Sad malopre slucajno videh da si isao na FT "druzenja"... Izvini. Ja sam amater... Zato me, bre, interesuje. Nego, kako si (ako si) preneo vazdusnu preko?
Байкал ИЖ-38

Put-in

Post by Put-in » Mon Oct 01, 2012 11:50 am

Ništa mi nismo nosili u HR. Tamo nam dali domaćini. Pa jel misliš da bi osvojio bronzu da sam pucao sa svojom puškom :lol: ?
Svi smo mi amateri, jer tog sporta zvanično u Srbiji nema, a nadam se da će ga biti. Svrha ovog našeg FT-a ako se desi, je prvenstveno upoznavanje nas sa foruma i dobro druženje uz normalno finu klopu i tako to što ide uz to :D

sale

Post by sale » Mon Oct 01, 2012 11:52 am

E, upravo tako!!! Bravo!!! Pazi, ja sam zaljubljen u IŽ-38, a moraš priznati da ona nije baš ideal ni za Hunter varijantu ovog sporta, pa ti sad gledaj s kim diskutujes. LOL

Zaista jedva čekam da se nekako izorganizujemo.
Байкал ИЖ-38

Srđan Pavlović

Post by Srđan Pavlović » Sat Oct 20, 2012 5:48 pm

Čim u Srbiji postane legalno gađanje sa vazdušnim puškama van streljane, eto i mene sa Slavijom :)

Dotle treba ili zaboraviti Field Target kod nas, ili nekako uticati na
zakonodavce da se dozvoli gađanje na bezbednim lokacijama.

Hoću, još jednu ovakvu vevericu, ali da na njoj piše broj jedan :)

Image
Slavia 631 Lux
Omiljena disciplina - 10 metara, standardno.

Put-in

Post by Put-in » Sun Oct 21, 2012 11:42 pm

Pisaće br 1, ali sa mojim imenom na zahvalnici, hahaha

Srđan Pavlović

Post by Srđan Pavlović » Thu Oct 25, 2012 4:35 pm

Ako budete pravili neki skup, pravite negde kod Beograda :)

Milane, nisam pusku takao mesecima, ali svakako prihvatam izazov :))
Slavia 631 Lux
Omiljena disciplina - 10 metara, standardno.

Post Reply