FT inicijativa - Srbija

Pucanje u metu
Post Reply
sale

FT inicijativa - Srbija

Post by sale » Fri May 09, 2014 12:43 pm

Drugari,

ovaj forum ima (ako se ne varam) 96 članova. To nije veliki broj. Iskreno verujem da u Srbiji postoji mnogo veći broj zaljubljenika u vazdušno oružje. Isto tako, verujem da bi smo (ako se dobro potrudimo) mogli da se organizujemo... Znam, sve znam. I sam nemam vremena ni za svoju porodicu i sebe. Ipak, hajde da probamo da vidimo koliko ljudi bi želelo da pokuša da se bavi Field Targetom. Napravio sam Facebook stranicu (mrzim facebook, ali ne potcenjujem moć društvenih mreža)

https://www.facebook.com/FieldTargetSrbija, malopre.

Hajde da pokušamo da se okupimo na smrdljivoj društvenoj mreži. Da se prebrojimo i da vidimo šta nam je činiti.

Kad god sam pokušao da sa "sportskim radnicima" i vlasnicima strelišta pričam o organizovanju ovakvog takmičenja, uglavnom je problem bio vezan za broj ljudi koji bi tu došli. Pa, daj da vidimo koliko nas je.
легендарная пневматическая винтовка
Байкал ИЖ-38

bullpuppcp

Post by bullpuppcp » Fri May 09, 2014 4:08 pm

Zao mi je ali ja FB NE KORISTIM.
Ovaj forum upravo i zbog toga postoji!
Da bi se na njemu razmenjivala iskustva i eventualno pravili neki dogovori.
Lepo je sto si se potrudio i potrosio vreme za pravljenje stranice.
Siguran sam da ce privuci jos clanova za nas forum!
U svakom slucaju odlicna ideja!
Moja podrska ali za sada samo sa foruma!
Svaka cast u svakom slucaju! :D

sale

Post by sale » Fri May 09, 2014 5:57 pm

Ne znam da li si procitao, ali ni ja Facebook prakticno ne koristim, pa te potpuno razumem :D Tragicno je da je u ovoj nasoj zemljici Facebook poseceniji nego Google (ozbiljno istrazivanje je to pokazalo). Zato me nije mrzelo da pokusam i tako. Probacu i preko LinkedIn-a i preko nekog bloga (na kome bi smo svi mogli da pisemo). Napravicu (ako stignem) i jos jedan web sajt (da ga povezemo sa Airguns-Srbija, pa da se "dignemo" na pretrazivacima), posvecen samo FT-u. Pa, brate, ako ne proradi, onda ne znam sta dalje.

Pozdravljam svako NEKORISCENJE facebooka! Ziveli!!!
Байкал ИЖ-38

Darko

Post by Darko » Fri May 09, 2014 6:49 pm

sale wrote:Ne znam da li si procitao, ali ni ja Facebook prakticno ne koristim, pa te potpuno razumem :D Tragicno je da je u ovoj nasoj zemljici Facebook poseceniji nego Google (ozbiljno istrazivanje je to pokazalo). Zato me nije mrzelo da pokusam i tako. Probacu i preko LinkedIn-a i preko nekog bloga (na kome bi smo svi mogli da pisemo). Napravicu (ako stignem) i jos jedan web sajt (da ga povezemo sa Airguns-Srbija, pa da se "dignemo" na pretrazivacima), posvecen samo FT-u. Pa, brate, ako ne proradi, onda ne znam sta dalje.

Pozdravljam svako NEKORISCENJE facebooka! Ziveli!!!
Koristim FB ali vjeruj mi prijatelju na njemu ti nema nista.Iznenadilo me koliko su posjeceniji specijaljizirani forumi nego FB stranice posvecene ovakvoj tematiki.FB stranica Airguns ba npr dozivjela je fijasko na faceboku i osim mene nisam siguran posjecuje li je iko.Na fb ti prolaze stranice jedino sa tematikom vatrenog oruzja,vazdusno nista.Bolje je da se organizujete ovdje na forumu i da ga cinite sto boljim i zanimljivijim.

sale

Post by sale » Fri May 09, 2014 7:00 pm

Razumemo se. Ono sto pokusavam je da POVECAM broj ljudi koji ce se prijaviti na OVAJ FORUM. Inace, zaista ti verujem. Ljudi, vi ne mozete da pretpostavite do koje mere ja ne volim facebook. Da se broj drugara i stvarnih prijatelja meri facebookom, ja bih verovatno bio u nekoj instituciji, na posmatranju... :D :D :D

Usput, napravio sam i LinkedIn grupu: Field Target Srbija

Ljudi, ovo sto radim je samo moj bedni doprinos "nasoj stvari". Nista vise i nista manje.

Pozdrav!
Байкал ИЖ-38

Roletna

Post by Roletna » Fri May 09, 2014 7:16 pm

ja sam fejsbuk ugasio pre nekoliko godina, nakon što sam se kao član bezbednosnih službi uverio u njegovu korisnost za iste :D
i to baš jubilarno na 9. maj.
glavna prepreka je Zakon o oružju. Dok se to ne promeni, mi ćemo ovde pričati u gluve uši
T155 5.5mm

bullpuppcp

Post by bullpuppcp » Sat May 10, 2014 11:24 am

Realno je da cemo tesko da se organizujemo. Sto zbog zakona(99%) sto zbog finansija(99%) :lol: :lol: :lol:
Salim se za ovo drugo ali za ovo prvo nazalost ne.
Jedino moze da se organizuje neka underground varijanta za koju vecina nas nije!

sale

Post by sale » Sat May 10, 2014 2:54 pm

Drugari, hajde ovako...
Koji to zakoni (odnosno odredbe kojih zakona, ili koja podzakonska akta) nama zabranjuju pucanje vazdušnom puškom ili pištoljem na otvorenom prostoru? Pazite, ne pricamo ZA SADA o neobezbeđenim livadama, već o otvorenim strelištima.
E, sada... Ako to nije zabranjeno, a nije, pitanje je da li je bilo koje strelište raspoloženo da se gnjavi sa 5 manijaka, koji bi da pucaju iz vazdušara na 40-50 metara (bolesnici!!! :D ). Shvatate li o čemu pričam?
Na livadi ne možemo da pucamo (bar koliko sam ja informisan), ali na strelištu možemo. E, sad... Nakon što uspemo da se nacrtamo na nekom strelistu i organizujemo FT takmičenje (kakvo god), onda pokušavamo da napravimo nešto više od toga...
A da bi smo uspeli u prvom koraku (strelište), mi ne možemo da računamo da ćemo nešto uraditi (organizovati) ako nas ima 10-15, ali možemo ako nas ima 35 i više.

DAKLE, HAJDE DA SKUPIMO 35 LJUDI, KOJI ŽELE DA SE ANGAŽUJU! Ako nismo u stanju da to uradimo, od ove priče nema ništa. Nisam defetista. Naprotiv. Želim samo da pokušamo i da kažemo: MOŽE ili NE MOŽE. Nakon što pokušamo. Do sada nismo mogli iz milion raznih razloga.

Pa, šta na kraju reći... HAJDE, LJUDI, DA PROBAMO!

P.S. Ne mislim stvarno da nas je potrebno 35, ali ŠTO VIŠE TO BOLJE!
Байкал ИЖ-38

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Mon May 12, 2014 9:17 am

druze tebi hvala na pokazanoj inicijativi. svaki pokusaj, promocija, ukazivanje na ovaj sport je dobrodosao.

sto se tice takmicenja, verujem da bi nas svako ozbiljnije streliste ugostilo uz odgovarajucu novcanu naknadu. mislim da je slankamen 300 eur za dan da se zakupi.
ok to bi se pokrilo iz kotizacija. nazalost niko ko organizuje takav dogadjaj ne moze garantovati koliko ce ljudi doci. znaci organizator mora biti spreman da podnese finansijski kiks koji se meri sa par stotina eur.
pored terena, treba lom meta. ne znam da li bi na forumu mogli da prikupimo toliko koliko nam treba, a nek bude 10.
u stvari sve se svodi na novac.

a i tu je stavka pusaka, verujem da mnogi od nas iako vole, iste ne poseduju, a rado bi, medjutim sprecavaju ih finansije ili zakon.
http://www.airguns-srbija.com
Discovery .22,M-Rod trigger,Hawke AirMax 4-12x50

sale

Post by sale » Tue May 13, 2014 1:49 am

Naravno da se sve svodi na lovu. To svi znamo.

Ljudi, vidite, ne pokusavam ja da se pravim pametan. Zaista ne. Samo zelim da koliko god i kako god mogu doprinesem tome da se jednog dana, sa srecom, okupimo. Da ispucamo po koju dijabolu i da, mozda, kazemo: "E, sada smo postavili temelje za FT u Srbiji". Proci ce, nazalost, puno vode Savom i Dunavom do tog momenta, a ja samo zelim da taj momenta sto pre dodje.

Idemo dalje. :D :D :D
Байкал ИЖ-38

bullpuppcp

Post by bullpuppcp » Tue May 13, 2014 9:16 am

Ja sam za da se sto pre okupimo!
Kao sto sam rekao bio sam na strelistu u Krusevcu razgovarao sa gazdom ali je odbio da se kod njega odigra takvo neko desavanje.
Ako ko ima neki pametan predlog sada je vreme da se izjasni :D
Sto se mene tice moze i kod nekoga ko npr ima neku vecu livadu odvojenu malo od ocija javnosti :mrgreen:

sale

Post by sale » Fri May 30, 2014 1:55 pm

Ljudi,

listam vec neko vreme ono sto se moze naci o strelistima na nasim prostorima. Streliste Begluk, kod Indjije je MOZDA svima nama relativno blizu. Da li je nekome od vas poznato da li bi se tamo moglo organizovati neko uslovno FT pucanje? Znam da je streliste pre svega organizovano kao IPSC streliste, ali po slikama bih rekao (nisam bio tamo) da ima prostora da se napravi i neki mali FT. Zna li neko gazde? :D :D :D
Байкал ИЖ-38

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Fri May 30, 2014 6:58 pm

prostora za FT tamo ima, posto sam bio i licno sagledao situaciju.
koliko znam, dnevni zakup je tipa 200-300 eur, mogu da se raspitam

Roletna

Post by Roletna » Sat May 31, 2014 1:07 pm

bio sam i ja tamo, može opušteno da se realizuje bilo šta, domaćin može i ručak da pripremi i sve...samo treba K€$
T155 5.5mm

sale

Post by sale » Sun Jun 01, 2014 9:52 pm

Prijatelji,

kontaktirao sam čoveka (Dragan Ćaćić) vezano za FT pucanje na "Begluku". Dajem vam njegov odgovor:
Pozdrav Aleksandre,
Nema neozbiljnih pitanja samo NEOZBILJNIH ODGOVORA!
Iako se samo takmičenja u praktičnom streljaštvu održavaju na "Begluku", strelište nije namenjeno isključivo za praktično streljaštvo već za sve vidove streljaštva i DRUŽENJA.
Što se tiče organizacije prvog Field Target takmičenja na "Begluku" ne vidim nikakve prepreke da se to odradi!!!
Postoji zvanični cenovnik rentiranja strelišta ali se se može rešiti dogovorom.
Predsednik KS Jedinica
Dragan Ćaćić Čaki
Pa, eto, možda možemo da probamo. Šta mislite?
Байкал ИЖ-38

bullpuppcp

Post by bullpuppcp » Mon Jun 02, 2014 11:05 am

Ja sam za. Mada tu sada ima drugih problema. Sa cime cemo da gadjamo gde da nabavimo mete....

sale

Post by sale » Wed Jun 04, 2014 12:22 pm

@bullpuppcp

Hajde sada ovako... Recimo da znamo da mozemo da pucamo na strelistu "Begluk" i da cemo tamo pucati. Kao, to je izvesno. :D

Recite vi meni ljudi, posto sam ja samo zaludjeni amater, (pitanje je za one koji su bili u Hrvatskoj na FT) koliko je tamo lane-ova bilo? Koliko meta? Makedonci su clanovi WFTF... Kako se to kod njih organizuje? Ne mislim da mozemo da napravimo trodnevni dogadjaj sa 50 meta, po pravilima svetskih takmicenja. Pitanje je STA NAM TREBA DA BI SMO POCELI? Od cega da krenemo? Najosnovnije. Najminimalnije. A da, ipak, bude bar delimicno ozbiljno. Ja to ne znam i ne pravim se da znam.
Hajde da malo razmenimo misljenja. Da vidimo, u krajnjoj liniji, koliko bi MINIMALNO kostalo i kada bi bilo najbolje da TO NESTO MINIMALNO organizujemo.

Ja cu pokusati da dodjem do sto vise informacija i kako sta od informacija dobijem, objavljivacu ovde i na facebooku.
Байкал ИЖ-38

Stefan
Site Admin

Post by Stefan » Wed Jun 04, 2014 8:31 pm

trebaju nam mete i puske.
koliko znam niko od nas nema pcp, tako da bi u obzir dosla samo springer kategorija. moze to da se napravi i sa 10 meta i 3 puske pa nek bude makar nesto za pocetak. bez ogranicenja.

i treba nam malo kanapa i par kocica da obelezimo linije i to je to. nista specijalno

Post Reply