My Shooting - aplikacija za Android

Zdravo kolege. Imam jedno obaveštenje.
Aplikacija MySooting je nedavno unapređena za Android 13 (radi od Android 4.4), i nalazi se na linku:

Takođe, izašla je i PRO verzija ove aplikacije (brža, bez oglasa itd.), a kao komercijalna verzija zove se My Shooting Pro (od Android 4.3 do Android 13). Plan je da se ona unapredi još jednom karakteristikom za merenje grupe, ali bićete blagovremeno obavešteni.
Link za My Shooting Pro:


Više o ovome možete pročitati ovde: https://bokili.ddns.net/My_Shooting.html
Pozdrav.
 
Da li je to do mog telefona (Xiaomi 10 5G, Android 13, MUI 14) ili je neka vradzbina od strane komsiluka koji nije odusevljen mojim "vazdusarenjem", ali, meni ovo ne radi kako treba. Ili nece da se otvori (uvodni animirani logo biva zamrznut, a aplikacija postaje "non responding", pa ne mogu ni da je iskljucim bez odlaska u setovanja telefona (apps>force stop) ili krene da radi pa iznenada, poput mehura od sapunice "prhne" i nestane u vidu magle... Podesavanja su jako nejasno napisana (realna velicina mete, to jest precnik spoljnjeg kruga u mm?)...
Medjutim, veoma sam zadovoljan "pridruzenim" programom za proracunavanje energije projektila i konvertovanja parametara (Bullet energy calc.). Hvala i za toliko...
 
My Shooting, nastavak (edit): nova (danaske se pojavila) verzija programa radi bolje (na mom telefonu) - povremeno "baguje", ali ne "zamrzava" se, i kada radi - radi. Evo i prvog merenja rezultata - 10 metara, stojeci stav bez oslonca, Norica Titan 4.5 mm Sport (zasiljena) dijabola. Hteo sam da ispucam 5 ili mozda 10 komada, ali, kada sam video koliko je dobra grupa od prve 3, odlucio sam da tu stanem i ne kvarim STRAHOBALNI rezultat (joj, sto sam lukav, k'o ljukavi ljisic). Ako je verovati programu, to je grupa sa rasponom od 9 (devet!) mm. Fotka je u prilogu.
 

Attachments

  • 2023-06-10-16-49-53ß9mm grupa.jpg
    2023-06-10-16-49-53ß9mm grupa.jpg
    222.9 KB · Views: 20
@TorTojed Odlično si pucao. Bravo. Trebaš da naznačiš i daljinu u aplikaciji da bi ti precizno izračunala grupu.
Hvala ti na saradnji u vezi sa bagovima u app.
Detaljniji opis za aplikaciju možeš da pročitaš ovde:
https://bokili.ddns.net/My_Shooting.html

Evo i jedne mete sa foruma koju sam nasumice odabrao, a koju je nekad gađao @goxy i postovao ovde:
https://airguns-srbija.com/forum/threads/10m-stojeci.1203/page-3#post-26088

2023-06-10-18-58-32ßGoxy 04.2020.jpg
Okačeni su svi parametri, tako da se vidi sve.
Doduše, ovo je analiza sa My Shooting Pro verzije, koja ima dodatno merenje preciznosti grupe i cilja.
Iskreno, obzirom da je ovo bilo pucanje iz stojećeg stava sa optikom, čovek je odvalio kako je gađao.
Ovde vidimo da mu je tačka udara 2mm desno, te je zato i preciznost cilja skoro 94%.
Pogodci nisu mnogo odstupali, tj. nisu bili haotični (npr. podrhtavanje ruke, flajeri i sl) pa je i preciznost grupe 87%.
Osim veličine grupe njegovo gađanje tada je bilo vrlo korektno, i vidi se da strelac ima iskustva :)

PS: Izmerene mete možeš da šeruješ direktno i app.
Pozdrav.
 
Pa uneo sam podatak: 10 m ("podesavanja>shooting adjustments>necessary parameters")...
edit: mea culpa - bio sam zaboravio da "priheftam" i zuti sticker...Evo, ponovo sam odradio obelezavanje (ovaj put, malo sam preciznije kotirao rupe u meti)...
Tu je odmah i mali dodatni problem: "izvezeni" fajl je postao znatno gabaritniji, a velicina attachmenta na Forumu ogranicena, pa sam morao da ga stavim na dijetu....
 

Attachments

  • 2023-06-10-21-26-51ßDopunjeno.jpg
    2023-06-10-21-26-51ßDopunjeno.jpg
    347.4 KB · Views: 24
OK. Sto se tice prebacivanja na srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bosniacki, navikao sam na stare, podmukle Engleze, pa se u telefonskim podesavanjima/notifikacijama bolje snalazim kada je sve to na amerikansko-engleskom (a obaska rogobatnost vecine prevedenih termina u oblastima android/ms window$/linux).
Jos jednom ti se zahvaljujem za program, strpljenje i dobronamernost.
 
Back
Top